Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 10:52
 
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajları
Gümüşhane'de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayımlanan kutlama mesajları.
GÜMÜŞHANE Haberi


VALİ KAMURAN TAŞBİLEK

"Demokrasimizin temel yapı taşlarından olan gazetecilerimiz, fedakârca kamuoyunu her zaman doğru ve hızlı bir şekilde bilgilendirmekte, olayları tarafsız bir şekilde halkımıza aktararak, vatandaşlarımızın en doğal hakları olan, zamanında, doğru ve eksiksiz bilgiyi sağlamaktadırlar. Gazetecilerimiz aynı zamanda, toplumdan gelen istekleri yansıtarak, kamuoyu duyarlılığının artmasını sağlayan, düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili temsilcileri konumundadırlar.


Gümüşhane’mizde yaşanan gelişmeler hakkında toplumu bilgilendiren, vatandaşlarımızla devlet arasında iletişimi sağlayan, ilimizin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminde etkin bir rol üstlenen yerel basınımız da, özveriyle yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettirerek, ülkemizle birlikte şehrimizin de kalkınmasına ve demokrasi kültürünün yerleşmesine katkı sağlayacaktır.


Bu zor görevi tarafsız, objektif ve basın ahlâk kurallarına bağlı bir şekilde yerine getiren ulusal ve yerel basınımızın değerli mensuplarının ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum."

BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 10 Ocak Gazeteciler ve İdareciler Günü nedeniyle mesaj yayınladı. 

Başkan Çimen, gazeteciliğin kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir meslek olduğunu belirtti. 

Basının demokrasinin vazgeçilmez gereklerinden olduğunu kaydeden Başkan Çimen, “Gazetecilik mesleğinin haber verme, denetim, eleştiri, eğitim, eğlendirme ve kamuoyu oluşturma gibi çok önemli işlevleri vardır. Gazetecilik, her koşulda gerektirdiği dinamizm ve fedakarlığıyla icrası zor, ülkenin vicdanı olma vasfını elinde bulunduran nadide mesleklerden birisidir. Basın mensuplarımızın, her konuda yapıcı, toplumu doğru bilgilendirme amaçlı olarak, sorumluluk bilinciyle hareket edeceklerine ve başarılı olacaklarına inanıyorum. Bütün basın emekçilerimizin 10 Ocak Gazeteciler Günü kutlu olsun. Bu önemli gün vesilesiyle bütün basın çalışanlarına huzurlu, mutlu ve başarılı bir meslek hayatı diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Başkan Çimen, 10 Ocak’ın ayrıca İdareciler Günü de olduğunu hatırlatarak, “10 Ocak günü aynı zamanda İdareciler Günüdür. Bu vesile ile ülkemizin her köşesinde fedakarca görev yapan başta mülki idare amirleri olmak üzere tüm idarecilerimizin 10 Ocak İdareciler Gününü kutlarım” ifadelerine yer verdi. 
 

REKTÖR PROF.DR. HALİL İBRAHİM ZEYBEK
 

“Basın çalışanlarına bazı hak ve yasal güvenceler sağlayan ‘212 sayılı kanunun’ 4 Ocak 1961’de Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla beraber 10 Ocak günü ‘Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’ olarak kutlanmaya başlandı. Düşünceleri ve yorumları ile toplumu bilgilendiren, zor şartlarda görevlerini yapan, demokrasinin güçlenmesine her zaman katkıda bulunan tarafsız ve özgür basın; demokratik, şeffaf ve gelişmiş devletlerin önemli güçlerinden birisi olmuştur. Basınımız bu önemli görevi yerine getirirken yaşanan gelişmeler konusunda halkımızı bilgilendirmekle kalmayıp, onlara kültürel, sosyal, turizm ve ekonomik anlamda ülkemizin tanıtımına ve kalkınmasına da önemli katkılar sağlamaktadırlar. Bu katkılardan belki de en önemlisi 15 Temmuz hain darbe girişiminde göstermiş olduğu üstün gayretler olmuştur. Toplumun her alanda yaşadığı sorunları ve bu sorunların çözüm önerilerini yeri geldiğinde canı pahasına dahi kaleme alan ve kamuoyuna aktaran gazetecilerimiz, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı bu gücünü bir kez daha ispatlamıştır. Mesleğinin gerektirdiği ilkelere her zaman dikkat eden, demokrasimizin ve toplumumuzun güçlenmesi için sorumlu gazetecilik anlayışı gösteren, gecesini gündüzüne katan, değerli gazetecilerimize ne kadar teşekkür etsek azdır.

Bu sebeple dünyanın, ülkemizin, ilimizin ve ilçelerimizin sorunlarını gündeme taşıyarak çalışan değerli basınımızın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler’ gününü kutluyor, çıktıkları bu zorlu görevlerinde kendilerine başarılar diliyorum.”

KÖSE BELEDİYE BAŞKANI ŞERİF AYGÜN

"Demokrasinin temel unsurlarından biri basındır. Basın ve Gazeteciler kamuoyunu bilgilendirmek ve aydınlatmak, vatandaşlarla kamu kurumları arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine yardımcı olmak, toplumu eğitmek ve düşünce dünyasını zenginleştirmek gibi çok önemli bir rol üstleniyor.

Gazetecilik mesleği, özellikle çok büyük fedakarlıklar isteyen ve zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşan gazetecilerimiz zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedirler.

 

Basın sayesinde küreselleşen dünyadaki gelişmeler hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Yerel basınımız da kentimizdeki gelişmeler konusunda halkımızı bilgilendirmekte, vatandaşlarımız ile devlet arasında köprü olmakta, ilimizin kültürel ve sosyal gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır. Basın, bu yönüyle, toplumun bilgilendirilmesinin yanı sıra kentlerin gelişiminde önemli bir katkı sağlamaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle Yüce Önder Atatürk'ün 'Basın bir milletin müşterek sesidir' ilkesinden hareketle, basın ahlak esasları çerçevesinde çalışmalarını büyük bir özveriyle devam ettiren tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nüzü kutluyor,  sağlık ve başarılar diliyorum.”

GÜMÜŞHANE GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI SEZAİ KÖPRÜLÜ

Gümüşhane Gazeteciler Cemiyeti (GGC) Başkanı Sezai Köprülü, basın çalışanlarının sosyal haklarında bazı iyileştirmeler getiren 212 sayılı yasanın yürürlüğe girişinin yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. 

Mesajında, tüm kamuoyunu fedakâr ve cefakâr yerel medya ve çalışanlarına karşı daha saygılı ve duyarlı davranmaya davet eden Köprülü; “Yerel medya ve yerelde görev yapan gazeteciler, yereli duyuran, potansiyelini dünyaya taşıyan kişilerdir. Yerel medyası ve yerel gazetecisi olmayan bir kent, gözleri görmeyen, dili olmayan birine benzer. Medya dünyasında çalışma ve ayakta kalma her geçen gün daha da zorlaşıyor. Medya çalışanları olarak, üzerimizdeki yük sürekli artıyor. Her ne kadar yaygın medyadaki kadar baskı altında olmasak da, yerel medya çalışanlarına gerekli desteğin ve hoşgörünün gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bizler kamuoyu adına görev yapan kişiler olarak anayasada belirtilen haber alma hakkımızın korunmasını yetkililerden bekliyoruz. Toplumda ne olup bittiğini ancak medya sayesinde öğrenebildiğimizi, medyanın demokratik toplumların olmazsa olmazı olduğunu unutmayalım. Medya hep sürekli olumlu haberler yapacak değil. Kamuoyu menfaati olan, eleştirel haberler de yapacaktır. Gazetecilik etik kuralları içinde yapılan haberler karşısında hoşgörülü olmak zorundayız. Çünkü; çağımızın en dinamik mesleklerinden biri olan gazeteciliğin, kamuoyuna haber ve bilgi akışını objektif bir şekilde sağlamak, toplumsal sorunlar karşısında kamuoyu oluşturmak, demokrasinin güçlenmesi ve gelişmesine katkı sunmak gibi önemli bir misyonu vardır. Medya çalışanlarının da kendilerine çeki düzen vermesi gereken konular elbette ki vardır. Bütün bunlar karşılıklı anlayış ve hoşgörü içinde çözümlenmelidir. Yine unutmamalıyız ki;  güçlü gazeteci, güçlü basın kuruluşunun, güçlü basın kuruluşları da güçlü demokrasinin tesisini sağlayacaktır. Toplumun gelişimi ve kalkınma süreci de, basın çalışanlarının desteği ile daha da hızlı olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin ve kentimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde önerileriyle toplum mekanizmasını daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan, çalışma yeri, zamanı belli olmayan ve fiilen tatil hakkı bulunmayan tek mesleğin temsilcileri değerli meslektaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, ebediyete intikal eden meslektaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Yine 10 Ocak İdareciler günü münasebetiyle başta Valimiz Sayın Kamuran Taşbilek olmak üzere Vali Yardımcılarımız ve Kaymakamlarımızın günü 10 Ocak Mülki İdareciler Günü’nü kutluyorum ” ifadelerini kullandı.
 

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ALİ ATEŞ

“Büyük bir fedakârlık ve özveriyle görevlerini yapmaya çalışan gazeteci kardeşlerimizin bu anlamlı gününü tekrar tebrik ediyorum.

Bu meslek grubunda çalışanların birçok sıkıntısı olmasına rağmen, gece demeden gündüz demeden milletimizi bilgilendirmek ve haberdar etmek için çalıştıklarını iyi biliyorum.

Günümüzde medyanın, demokrasinin sağlıklı bir şekilde işlemesine ne kadar katkı sağladığı ve bu konuda vazgeçilmez niteliklere sahip olduğu kuşkusuzdur.

Milletimizin gözü ve kulağı olan medyanın çok sesli ve tarafsız bir biçimde varlığını sürdürmesi, demokratik kültürün gelişmesinde ve kökleşmesinde büyük rolü olacaktır.

Sahip oldukları bilgi ve deneyimlerle, kamuoyunu yönlendiren, yanlışı ayna gibi yansıtan ve özellikle siyasetin verdiği kararların millet hayrına olmasında emek ve mesai sarfeden gazeteci kardeşlerimin bizim açımızdan önemleri çok fazladır.

Bu vesileyle Gümüşhane'de yaşayan ve bu İlin sorunlarını kendi sorunları olarak tarafsız sağduyulu, güçlünün değil haklının yanında yer alan Mümtaz değerli Gazeteci ve basın mensuplarının gününü kutlar bundan sonraki çalışmalarında sağlık ve başarı dolu bir hayat geçirmelerini Cenab-ı Allah’tan dilerim.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 10, Ocak, Çalışan, Gazeteciler, Günü, mesajları,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Medipol Başakşehir
38
0
2
5
11
18
2
Galatasaray
32
0
4
5
9
18
3
Yeni Malatyaspor
32
0
4
5
9
18
4
Kasımpaşa
29
0
6
2
9
17
5
Trabzonspor
29
0
5
5
8
18
6
Beşiktaş
29
0
5
5
8
18
7
Atiker Konyaspor
28
0
4
7
7
18
8
Antalyaspor
28
0
6
4
8
18
9
Sivasspor
24
0
6
6
6
18
10
Göztepe
22
0
10
1
7
18
11
Bursaspor
21
0
4
9
4
17
12
Alanyaspor
21
0
9
3
6
18
13
Kayserispor
20
0
8
5
5
18
14
MKE Ankaragücü
20
0
10
2
6
18
15
Akhisarspor
17
0
9
5
4
18
16
BB Erzurumspor
16
0
8
7
3
18
17
Fenerbahçe
16
0
7
7
3
17
18
Çaykur Rizespor
12
0
7
9
1
17
Özlü Sözler
Devletin hazinesi adalettir.


Yunus Emre
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


206222_10150164444918686_844430_n_a83314ffdc8c0dcbc4cc.jpg
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı