Haber Detayı
03 Temmuz 2017 - Pazartesi 22:45
 
AK DEĞİŞİM BAŞLIYOR
SİYASET Haberi


Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da yapılan İl Başkanları toplantısında net mesajlar verdi. Erdoğan, artık değişim sürecinin başladığını ve bunun her kademede olması gerektiğini vurgulayarak, halka dokunmayan, halktan uzak İl ve İlçe teşkilatları için değişim vaktinin geldiğini söyledi. Erdoğan’ın sözleri üzerine Gümüşhane teşkilatlarının bu değişimden en büyük payı alacağı kulislerde konuşulmaya başlandı. 

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da yapılan İl Başkanları toplantısında net mesajlar verdi. Erdoğan, artık değişim sürecinin başladığını ve bunun her kademede olması gerektiğini vurgulayarak, halka dokunmayan, halktan uzak İl ve İlçe teşkilatları için değişim vaktinin geldiğini söyledi. Erdoğan’ın sözleri üzerine Gümüşhane teşkilatlarının bu değişimden en büyük payı alacağı kulislerde konuşulmaya başlandı.

 

AK PARTİ ÖZÜNDEN UZAKLAŞTIRILDI

 

Değişim çanları tüm illerde çalmaya başlamış olsa da Gümüşhane teşkilatlarında diğer illerden farklı görünüm bulunuyor. Kulislerde İl Başkanı Celalettin Köse’nin göreve geldiği günden başlayarak partiyi ‘Aile Partisi’ne çevirdiği ve tüm teşkilatları da bu yönde etkilemeye çalıştığı konuşuluyor. Bu durumdan teşkilatlar nasibini alsa da bu durumu kabul etmeyerek istifa etmeyen tek yönetim olan  Kelkit İlçe Teşkilatının dik duruşunu devam ettirdiği gözleniyor.

Partiyi yaklaşımlarıyla halktan uzaklaştıran AK Parti teşkilatının Gümüşhane’de gücünü kaybettiği, şehrin yüzde 80’ine hitap eden ve her kesimi kapsayan anlayışın birden bire belirli bir zümrede kısıtlı kaldığı konuşuluyor. Yönetimin, belirli kurumlarda işe alınmalara direk müdahale ettiği, kriter olarak ne AK Partili ne de Gümüşhaneli olmanın değerlendirilmediği söyleniyor. Kriter olarak sadece İl Yönetiminde çoğunluğu elde tutan bir ekibin yakını veya referansı olmanın gösterildiği ortaya atılan en güçlü iddialar arasında yer alıyor. Böyle bir durumun AK Partililer ile partiye gönül verenleri küstürdüğü ifade ediliyor.

               

AK PARTİ’NİN ASIL SAHİPLERİ GERİ DÖNÜYOR

 

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cesaret verici “Değişim” çağrısıyla, Gümüşhane’de AK Parti kurucuları, eski yöneticiler ve gönüllüler bir araya gelerek partiyi bu zümreden kurtarmak adına çalışmalara ve Ankara’daki girişimlerine başladığı öğrenildi.  Milletvekillerinin de görüşmelerden haberdar olduğu ve bilgi toplamaya çalıştıkları ve bu durum hakkında rapor hazırlamaya çalıştıkları bildirildi. Edinilen bilgilere göre AK Parti Teşkilat Başkanı ve Yerel Yönetimlerden randevular alınarak parti teşkilatları hakkında gerekli görüşmelere başlandığı öğrenildi.

               

                   ANKETLER DEĞERLENDİRMELERİ DESTEKLİYOR MU?

Gümüşhane’de eş zamanlı uygulanan farklı anketler ile halkın AK Parti hakkındaki görüşleri etraflıca analiz ediliyor. Halkın Milletvekilleri, Belediye ve Teşkilatlara nasıl baktığı hususunda elde edilecek veriler, teşkilatların, milletvekillerinin ve belediye başkanlarının raporlarıyla karşılaştırılarak etkin ve kesin sonuçlara ulaşılacağı ifade ediliyor. Bu yöntem ile AK Parti’nin, Gümüşhane Yönetiminde görev yaptığı halde Referandum çalışmalarında sandık görevlerine gitmeyen ve yakınlarını dahi sandığa götüremeyen yöneticilerin tekelinden kurtulacağı belirtilirken,  eski yöneticilerin ve kurucuların AK Parti’ye oy vermediğini iddia eden sahte raporların da sahteliğinin ispatlanacağı ifade ediliyor.

“1052 GÜN SONRA BİR İLK”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1052 günlük aranın ardından il başkanları ile tekrar bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, parti teşkilatlarında yapılacak değişikliklere işaret ederek, "Şu anda değişim zilleri tüm gücüyle çalıyor. Bize düşen görev, bu çağrıya kulak vermek ve gereğini de yerine getirmektir. Teşkilatlarımızdaki arkadaşlarımızdan kongre takvimine bu gözle bakmalarını, partimizi geleceğe hazırlayacak yapıyı süratle kurmalarını özellikle bekliyorum" dedi. 

 

TEŞKİLATLARDA DEĞİŞİM SİNYALLERİ
 

Teşkilatın her kademesinde görev yapanlara teşekkürlerini ileten Erdoğan, "Bu sürecin etkisiyle bazı teşkilatlarımızda 'metal yorgunluğu' emareleri gördüğümüz de bir gerçektir. Olağanüstü Büyük Kongremizle başlayan MKYK bunun yanında MYK toplantılarımızda olgunlaştırdığımız, bugün burada sizlerle birlikte daha da detaylandıracağımız bir çalışmamız var. Belde, ilçe ve il teşkilatlarımızda 'yorgunluk, atalet, çözülme' işaretleri gördüğümüz arkadaşlarımızın daha dinamik, üretken, gayretli, vizyoner arkadaşlarımızla nöbet değişimi yapmalarını arzu ediyoruz. Başarılı teşkilatlarımızdaki arkadaşlarımız elbette görevlerine devam edecekler ama genel olarak teşkilatlarımızda kapsamlı bir değişimin şart olduğunu sanıyorum sizler de kabul edeceksiniz. Dünkü MKYK toplantımızda kongre takvimini büyük ölçüde netleştirdik" diye konuştu.

"ŞU ANDA DA DEĞİŞİM ZİLLERİ TÜM GÜCÜYLE ÇALIYOR"
Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti: "Netice almak için mutlaka yüzde 50 artı bire ulaşmak zorundayız. Cumhurbaşkanlığında rahat icraat yapabilmek için Meclis'te de güçlü bir çoğunluğa sahip olmak şarttır. Bu bakımdan 2019 seçimleri bizim için kritik öneme sahiptir. 30 Mart 2014, 10 Ağustos 2014, 7 Haziran 2015, 1 Kasım 2015. 1 Kasım 2015'in dışında 15 Temmuz darbesi sonrasındaki gelişmeler 16 Nisan 2017 halk oylaması bize çok net bazı mesajlar vermiştir. Birlikte yaşadığımız bu seçimlerden gereken dersleri çıkarmazsak 2019'da işimiz gerçekten zor demektir. AK Parti diğer partilerden farklı olarak kendisini sürekli değiştirmeyi, ileriye taşımayı başarabilen tek partidir. Şu anda da değişim zilleri tüm gücüyle çalıyor. Bize düşen görev, bu çağrıya kulak vermek ve gereğini de yerine getirmektir. Teşkilatlarımızdaki arkadaşlarımızdan kongre takvimine bu gözle bakmalarını, partimizi geleceğe hazırlayacak yapıyı süratle kurmalarını özellikle bekliyorum." 

“İHANET ÇETESİYLE, TERÖR ÖRGÜTLERİYLE BİRLİKTE…”
Erdoğan, AK Parti'nin günümüze kadar gelen süreçte siyaset alanında elde ettiği başarılara değinerek, ana muhalefet partisini takındığı tutum dolayısıyla eleştirdi. Erdoğan, "Onlar yoldaşlığını yaptığı ihanet çetesiyle ve bölücü örgütle birlikte Türkiye'nin aleyhinde çalışmaktan bir gün bile vazgeçmediler. Eskiler 'inat da bir murattır' derler. Bunların kendi milletlerine ve devletlerine karşı olan her işin arkasında yer alma konusunda ortaya koydukları inat meselenin araç olmaktan çıkıp amaç haline geldiğini gösteriyor. Özellikle ülkemize ve milletimize olan muhabbetlerinden şüphe duymadığımız MHP'nin kritik konularda gösterdiği onurlu ve sağduyulu duruşa baktığımızda, CHP'nin ve aynı çizgideki çevrelerin konumunu çok daha açık bir biçimde görebiliyoruz. Meselenin muhalefet, siyaset değil memleketin bekasını meselesi olduğunu görerek ülkesinin ve milletinin yanında yer alan herkese teşekkürlerimizi iletiyorum" ifadelerini kullandı.

DEMOKRASİ SİCİLLERİ ZATEN BOZUK
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "CHP'nin temsil ettiği çizgi, artık siyaseten muhalif olma, siyaseten farklı duruş sergileme, farklı söylemde boyutunu aşmış terör örgütleriyle ve onların özellikle ülkemizin üzerine kışkırtan güçlerle birlikte hareket etme noktasına geldiğini görmek durumundayız. Geçmişlerindeki millete rağmen siyaset yapma anlayışları sebebiyle demokrasi sicilleri zaten bozuk olanlar şimdi işi bir adım daha ileriye götürüp millete karşı siyaset yapmaya başlamışlardır. Aklı başında olan herkesin rahatlıkla görebildiği bu durum Suriye'de, Irak'ta, Körfez'de, Avrupa'da ülkemize karşı kurulan tuzakların bir parçasıdır. Güya, adalet diyen ama adaleti sağlamakla görevli ilk derece mahkemelerinden Anayasa Mahkemesine kadar tüm kurumlara saldıran bir zihniyetin derdi asla adalet olamaz, hukuk olamaz. Bir defa bile şöyle gönül diliyle, şehitlerimizi andıklarını, gazilerimize şifa dilediklerini duymadıklarımız ne yazık ki teröristler ve onlara yardım edenler için adeta dünyayı ayağa kaldırıyorlar."

 

BUNLARIN DERDİ DEMOKRASİ DEĞİL "
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Unutmayınız ki gül diken gül derler, rüzgar eken fırtına biçer. Onun için buradan diyoruz ki 'darbecileri bırakıp darbeye maruz kalanları suçlayanlara yazıklar olsun'. Teröristleri bırakıp terörle mücadele edenlerin üzerine gidenlere yazıklar olsun. Ülkesini bırakıp ülkesine saldıranların argümanlarına sarılanlara yazıklar olsun. Kendi milletvekillerinin dünyanın her yerinde vatana ihanet suçu kapsamında kabul edilen eylemine sahip çıkanlar aslında aynı suça ortak olmaktadırlar. Konunun ne basın özgürlüğüyle düşünce ve ifade özgürlüğüyle ne milletvekilliği dokunulmazlığı ile ilgisi olmadığını en iyi bu gürültüyü çıkartanlar biliyordur. Bir başka terör örgütüyle irtibatlar sebebiyle kamudan ihraç edilen ve yine örgütün emriyle cezaevinde güya açlık grevi başlatanlara bunlar sahip çıkıyor, bu da enteresan. Esasen bunların hiçbirinin derdi demokrasi ve özgürlükleri savunmak değil, kendi suçlarını bastırmaktır. Milletimizin tüm bu olup bitenleri görüyor, takip ediyor. Ferasetiyle neyin ne olduğunu gayet iyi biliyor. Biz, her zaman ve her konuda olduğu gibi mücadelemizi vereceğiz, hakikatleri anlatacağız, elimizden gelen çabayı göstereceğiz, takdiri milletimize bırakacağız" dedi.

TEŞKİLATLAR GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMALI
Teşkilatların gece gündüz çalışması gerektiğini de anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Teşkilatlarımızdan bu meseleleri milletimize anlatmaları konusunda çok daha aktif bir şekilde hareket etmelerini bekliyoruz. Milletimize hakikatleri anlatmadığımız her yerde meydanın yalanlara, yanlışlara, iftiralara kalması kaçınılmazdır. Bunun için hep birlikte gece gündüz çalışmak, çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayarak tüm vatandaşlarımıza gerçekleri anlatmak mecburiyetindeyiz" şeklinde konuştu.

15 TEMMUZ SEMBOL OLACAK
Lice İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Mercan'a Allah'tan rahmet dilediğini söyleyen Erdoğan, bütün güvenlik güçlerinin katilleri bulma konusunda çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.
Erdoğan, 15 Temmuz'un resmi tatil ilan edildiğini hatırlatarak, "15 Temmuz'u Türkiye'de bir daha kimsenin darbe teşebbüsünde bulunmamasını sağlamanın sembolü haline getireceğiz. Teşkilatlarımızdan 15 Temmuz'u anma etkinliklerine sahip çıkmalarını, yoğun ve samimi katılım göstermelerini özellikle bekliyorum. Biz de darbe girişimi gecesi bombalanan Meclis'te, tankların ölüm saçtığı eski Boğaziçi şimdiki Şehitler Köprüsü'nde yapılan programlara ve çeşitli toplantılara katılarak vazifemizi ifa edeceğiz" dedi.

Kaynak: (OG) - Olay Gazatesi Editör:
 
Etiketler: AK, DEĞİŞİM, BAŞLIYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
63
0
7
3
20
30
2
Medipol Başakşehir
62
0
6
5
19
30
3
Beşiktaş
59
0
4
8
17
29
4
Fenerbahçe
57
0
4
9
16
29
5
Trabzonspor
46
0
8
10
12
30
6
Demir Grup Sivasspor
44
0
12
5
13
30
7
Kayserispor
44
0
10
8
12
30
8
Göztepe
43
0
10
7
12
29
9
Kasımpaşa
40
0
11
7
11
29
10
Evkur Yeni Malatyaspor
38
0
11
8
10
29
11
Bursaspor
36
0
14
6
10
30
12
Antalyaspor
35
0
12
8
9
29
13
Teleset Mob. Akhisarspor
34
0
13
7
9
29
14
Aytemiz Alanyaspor
32
0
16
5
9
30
15
Osmanlıspor FK
32
0
14
8
8
30
16
Gençlerbirliği
30
0
14
9
7
30
17
Atiker Konyaspor
29
0
14
8
7
29
18
Kardemir Karabükspor
12
0
24
3
3
30
Özlü Sözler
Nice alimler vardır ki, hakiki bilgiden, hakiki irfandan nasipleri yoktur. Bunla bilgi hafızıdır, bilgi sevgilisi değil.


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı