Haber Detayı
17 Nisan 2017 - Pazartesi 13:46
 
Gümüşhane’de 86 hasta ambulansla sandığa taşındı
Gümüşhane Sağlık Müdürü Mustafa Ağar, 16 Nisan’da yapılan referandumda oy kullanmak isteyen evde sağlık hizmeti alan ve hastanelerde yatan hastalardan gelen talepler doğrultusunda 86 hastayı sandıklara taşıdıklarını söyledi
GÜMÜŞHANE Haberi


Gümüşhane Sağlık Müdürü Mustafa Ağar, 16 Nisan’da yapılan referandumda oy kullanmak isteyen evde sağlık hizmeti alan ve hastanelerde yatan hastalardan gelen talepler doğrultusunda 86 hastayı sandıklara taşıdıklarını söyledi.

Sandık bölgesinin uzak ya da yakınlığı dikkate alınmadan vatandaşların sağlıklı bir şekilde oy kullanmalarının sağlandığını kaydeden Ağar, 112 Acil Servis, Hastaneler ve Toplum Sağlığı Merkezlerinden toplam 69 araç ve 70 personelle bu hizmeti başarıyla yerine getirdiklerini ifade etti.

 

Ağar, 44 hastanın merkez ilçede, 14 hastanın Kelkit ilçesinde, 18 hastanın Şiran ilçesinde, 4 hastanın Kürtün, 4 hastanın Köse ve 2 hastanın da Torul ilçesinde taşındığını söyledi.

Anayasa değişikliği halk oylamasında Sağlık Bakanlığı’nın tüm illerde uyguladığı gerek evde sağlık hizmeti alan gerekse hastanelerde yatan vatandaşların oylarını kullanabilmeleri için oy kullanacakları merkezlere nakillerinin yapılması konusunda verilen görevi ifa ettiklerini belirten Ağar, “Hem evde sağlık araçları hem de ambulanslarımızla birlikte bu hizmeti veriyoruz. Gümüşhane merkez ilçe ve beş ilçemizde de oy kullanmak için talepte bulunan gerek evde sağlık hizmeti alan gerekse hastanede yatan vatandaşlarımıza bu hizmeti verdik. Vatandaşlarımızın birinci anayasal hakkı olan oy kullanma hakkına katkı koymaktan da mutluyuz” dedi.

 

Oy bölgesine götürülen vatandaşların oylarını kullandıktan sonra tekrar geri dönüşlerinin sağlandığını hem il merkezi hem ilçeler hem de köylerden gelen tüm taleplerin eksiksiz olarak yerine getirildiğini ifade eden Ağar, “Kelkit Devlet Hastanesi’nde yatan bir hastamız oy kullanma talebi oldu. Bu hastamızın oy kullanma bölgesi Erzincan ili olduğu için hastamız Kelkit Devlet Hastanesi’nden alınarak Erzincan oy bölgesine götürüldü. Vatandaşımız oyunu kullandıktan sonra geri dönüşü yapılarak Kelkit Devlet Hastanesi’ne getirildi” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: , Gümüşhane’de, 86, hasta, ambulansla, sandığa, taşındı,

Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı Haber Scripti Haber Sistemi Haber Paketleri