Haber Detayı
02 Mart 2017 - Perşembe 14:53
 
İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplandı
Gümüşhane’de İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin katılımıyla 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı 2. Dönem çalışmaları hakkında değerlendirme toplantısı yapıldı.
EĞİTİM Haberi


Gümüşhane’de İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin katılımıyla 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı 2. Dönem çalışmaları hakkında değerlendirme toplantısı yapıldı.

Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Işıl Restaurantta düzenlenen toplantıya, Maarif Müfettişleri Başkanı Özcan Kol, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mesut Olgun, İbrahim Taş, Şube Müdürü Seyit Tok, Kelkit İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yücel, Şiran İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Kundak, Torul İlçe Milli Eğitim Müdürü Güçlü Yılmaz, Köse İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gül, Kürtün İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ak, Dyned İl Koordinatörü Selim Öztürk, Fatih Projesi İl Koordinatörü Yasin Demir, AR-GE birim çalışanları İlhan Sivri, Serdar Salantur ve MEBBİS Yöneticisi Murat Ceyhan Nas katıldı.

Toplantıda Eğitimde İyi Örnekler Projesi ile ilgili hususlar, Doküman Yönetim Sistemi ( DYS) kurulum çalışmalar, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Çalışmaları ve Okullardaki risk grubundaki öğrencilerin tespit edilmesi ve bu öğrenciler ile ilgili yapabilecek çalışmalar ve diğer eğitim – öğretim faaliyetler faaliyetleri ele alındı.

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, DYNED ve Kodlama eğitiminin Vali Okay Memiş’in talebiyle gündeme geldiğini belirterek, “Bu konuda ciddi çalışmalar var. Vali beyin, kaymakam ve Belediye Başkanlarının katılımlarıyla çalışmalar başladı. Öncelik olarak yapacağımız çalışma İlçelerimize atölye kurma çalışmalarını başlattık. Belediye ve Kaymakamlıklarımızın katkıları ile DYNED ve Kodlama eğitimi eş zamanlı gidiyor. Bu konuyu önemsiyoruz. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde uygulama Robotu yapımında destek vereceğiz. Uygun maliyete yapacağız. Gündemimiz bu herkes bunu gündeminde bulundursun. DYNED tüm hızıyla devam edecek. Dönem aralarında yapılan toplantıda işbirliği içinde bulunduğumuz Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile okul sporları çalışmalarını takip edelim. Yapılacak çalışmaları belirleyerek, eylem planını değerlendirelim. Pansiyonlu okul müdürlerimiz çok dikkatli olmalı. Rehber öğretmenlere çok iş düşüyor. Bu çok önemli bir konu çocuklarımız bize emanet. Öğrencilerimizi takip edelim. Okul müdürleri öğrencilerimizi tanımalı, bilmeli, bilgi alışı sürekli olmalı, anında bilgilendirme yapılmalı” dedi.

Toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin kendi ilçelerindeki eğitim sorunları ve çözüm önerileri hakkında istişarede bulundu.

Kaynak: Editör: İbrahim Yavuz
 
Etiketler: İlçe, Milli, Eğitim, Müdürleri, toplandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Özlü Sözler
İnsan ebed için yaratılmıştır


Bediüzzaman Said Nursi
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı