Haber Detayı
15 Mayıs 2018 - Salı 19:07
 
Kelkit’te 2 Memur Hem İnsan Hayatı İle Oynuyor; Hemde Görevi Kötüye Kullanıyor.
KELKİT Haberi


Gümüşhane’nin Kelkit İlçesinde Öğretmenlik yapan 2 kişi İnsan hayatını hiçe sayarak doğalgaz tesisatçılığına soyundu.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Kaymakam Nuri Okutan Ortaokulunda görev yapan, Müdür Yardımcısı E.P ve Beden Eğitimi Öğretmeni F.A  asli görevlerini hiçe sayarak hiçbir yetki ve belgeleri olmamasına rağmen İlçede bir çok evin doğalgaz tesisat işini yaparak vatandaşların hayatını tehlikeye sokuyor.

 

AKSA Gümüşhane, Bayburt Doğalgaz A.Ş tarafından yetkili kılınan firmaların ilgili kişileri defalarca uyarmasına rağmen usulsüzce iş yapmaya devam eden 2 kafadar; TCK’nun 257. Maddesini tanımayarak adeta kanuna meydan okuyor.

 

İLGİLİ KURUMLAR GEREĞİNİ YAPSIN

AKSA Gümüşhane, Bayburt Doğalgaz A.Ş Tarafından Yetkili kılınan bazı firmalar yapmış oldukları açıklamada;'' Bizlerin; Vergi, yetki belgesi, kira bedeli, sgk, işçi maaşı v.s gibi yıllık yaklaşık olarak 150 bin TL civarında bir gideri oluyor. Ancak görüyoruzki bazı memur arkadaşlar Devletten aldıkları maaşla yetinmeyip tek kuruş masraf etmeden haksız kazanç elde etmenin yollarını bulmuşlar. Buradan ilgili arkadaşlara sesleniyoruz; İnsan hayatı bukadar ucuz değil, herkes görevini yapsın. Siz değerli Öğretmenlerimizin görevi; Gelecek nesillerimizi en iyi şekilde yetiştirmektir, Devletimizin sizlere çocuklarımızı daha iyi yetiştirmeniz için vermiş olduğu tatil günlerini istiraat ederek geçirin ve daha faydalı olun. Aksi halde İlgili Bakanlığa ve Kelkit Cumhuriyet Başsavcılığına gerekli şikayetlerimizi iletmek zorunda kalacağız. '' Dediler.

Kaynak: (HK) - Haber Kelkit Editör:
 
Etiketler: Kelkit’te, 2, Memur, Hem, İnsan, Hayatı, İle, Oynuyor;, Hemde, Görevi, Kötüye, Kullanıyor.,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Özlü Sözler
Mürşitlik alıcılık değil, vericiliktir…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı