Haber Detayı
19 Mayıs 2018 - Cumartesi 14:56
 
Kelkit’te bir ilk daha
KELKİT Haberi


Kelkit Devlet Hastanesi Göz Biriminde eviserasyon ve enukliasyon cerrahisi ile göz protezi uygulamasına başladığı bildirildi. Hastane idaresinin destekleri ile Op. Dr. Şendoğan Ulusal tarafından cerrahi ve poliklinik hizmetlerinin tam olarak oturtulmasının ardından sistematik olarak göz tedavilerinin sürdüğü ifade edildi.

 

Op. Dr. Ulusal, yaptığı çalışmalarla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada, halkın göz sağlığı açısından el verdiğince sağlıklarına kavuşması ve dış merkezlere gitme zahmetinden kurtarmaya çalıştıklarını belirterek, “Bu amaçla da çoğu göz hastalıklarının tedavisi için gerekli her türlü imkan zaman içinde hastanemiz göz bölümünde sağlanmıştır” dedi.

 

“Başka İllere Gitme İhtiyacı Kalmadı”

 

Hastanenin göz cerrahi biriminde ekip ile birlikte, katarakt, her türlü kapak cerrahisi, göz estetiği, göz yaşı kanal cerrahisi, göz ve kapak  tümör cerrahisi, kazalara bağlı gelişen lezyon ameliyatı, göz tansiyon ameliyatı, şaşılık  ameliyatından sonra belli bir süredir göz eviserasyon ile enukliasyon ve protez uygulama cerrahisi rutin hale getirildiğini ifade eden Ulusal, şunları söyledi: “Göz tansiyonu , damar tıkanıklıkları göz tümörleri gibi hastalıkların bazıları gözde tam görme kaybının yanı sıra maalesef cerrahi veya ilaç tedavisine cevap vermeyen hastanın normal hayatını kötü etkileyen ciddi göz ve baş ağrısı ile  görsel olarak estetik rahatsızlık durumu oluşturur. Bu gibi hastalarda hasta olan gözü cerrahi olarak çıkarmak ve yerine protez uygulamak dışında başka bir alternatif uygulama maalesef kalmamaktadır.”

 

“Bizim Açımızdan Kıvanç ve Gurur Kaynağı

 

Ciddi göz rahatsızlığı oluşturan hastalara cerrahi olarak eviserasyon/enukliasyon sonrası protez uygulaması yapıldığını da belirten Op. Dr. Ulusal, açıklamasında daha sonra şunları söyledi: “Protez cerrahisi ve diğer cerrahi sonuçlarımız yüz güldürücü. Hastalarımız normal hayatlarını sekteye uğratan bu hastalıklarından hem kurtulmuş oluyorlar hem de herhangi bir estetik kaygı duymadan normal hayatlarına dönme imkanına kavuşuyorlar. Hastanemizde bu ameliyat için sırada olan cerrahi tarihleri ayarlanmış hastalarımız mevcuttur. Göz birimimizde hemen her türlü göz sağlığı imkanı zamanla oturtulmuş durumdadır. Buna eğitimli hemşire ve cerrahi ekibimizde dahildir. Bunun halkımız için en önemli diğer bir faydası da hastalarımızın çoğu rahatsızlıkları için başka şehirlere gitmek zorunda kalmayıp ilçe devlet hastanemizde göz sağlığı sorunlarını halledebilir hale gelmiş durumdayız. Bizim açımızdan da bu sonuçların hepsi ayrı ayrı kıvanç ve gurur kaynağımızdır.”

 

Haber Kaynağı: Gümüşkoza Gazetesi

Kaynak: (GK) - Gümüşkoza Editör: İbrahim Yavuz
 
Etiketler: Kelkit’te, bir, ilk, daha,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Özlü Sözler
Sabrı olmayanlar ne kadar fakirdirler.


Shakespeare
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı