Haber Detayı
26 Mayıs 2017 - Cuma 04:51
 
KYK'lı gençlerle fetih ruhu konuşuldu
GÜMÜŞHANE Haberi


Kredi ve Yurtlar Kurumu Gümüşhane İl Müdürlüğü ve Ensar Vakfı Gümüşhane Şubesi işbirliğinde ‘Fetih Ruhu ve Gençlik’ konulu konferans düzenlendi.

Konferansta KYK’lı gençlere, Hz Peygamber döneminden İstanbul’un fethine kadar gelen zaferlerde gençlerin rolü ve takındığı tutum anlatıldı.

 

Fetih suresinden bir bölümün tilavetiyle başlayan programda söz alan KYK İl Müdürü Mücahit Atalay, ecdadımızın tüm insanlığa, feth ettiği bütün coğrafyalarda “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışıyla unutulmaz bir medeniyet sunduğunu, millet olarak genç kardeşlerimize zaferlerimizi, başarılarımızı yeterince ve doğru anlatmamız gerektiğini belirterek, “Unutmayın ki güçlü ve büyük Türkiye’yi inşa edecekler sizsiniz” dedi.

 

Programda daha sonra Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ağırman tarafından “Fetih ruhu ve gençlik” konulu konferans gerçekleştirildi.

Ağırman, Peygamber efendimizin gençlerin liderliği hususunda son derece özverili davrandığını belirterek küçük büyük bütün cihatlarda bizzat gençlere büyük vazifeler verdiğinden bahsetti. Fatih’in İstanbul’u feth ettiği dönemde de bir gencin o yaşta neleri başarabildiğine değinen Ağırman, KYK’lı gençlere bu ruhu her zaman taşımaları gerektiği hususunda öğütler verdi.

Yaklaşık 1 saat süren konferansın ardından KYK İl Müdürü Mücahit Atalay ve Ensar vakfı Gümüşhane Şube Başkanı Yaşar Gül, KYK yurtlarında açılan kurslarda öğrencilerin cam boyama tekniğiyle yaptığı bir tabloyu Prof. Dr. Mustafa Ağırman’a hediye etti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: KYK'lı, gençlerle, fetih, ruhu, konuşuldu,

Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı Haber Scripti Haber Sistemi Haber Paketleri