Haber Detayı
19 Ekim 2020 - Pazartesi 21:15
 
Muhtarlar Günü mesajları
GÜMÜŞHANE Haberi


VALİ KAMURAN TAŞBİLEK

"Muhtarlık müessesesi mahalle ve köylerimizde devletimizin temsilcisi, milletimizin üzüntüsünde, sevincinde en yakın paydaşı ve en önemlisi demokrasimizin temel taşıdır.

Muhtarlarımızın, vatandaşlarımızın kolay ve hızlı bir şekilde ulaşıp sorunlarını dile getirdiği en yakın yönetim kademesi olması itibariyle de kamu hizmetlerinin yürütülmesindeki rolü büyüktür.

Böylesine önemli bir görevi üstlenen, demokrasimizin temel taşı, milletimizin güzide temsilcisi ve hizmetkârı muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü kutluyor, il genelinde görev yapan  muhtarlarımıza değerli aileleriyle birlikte sağlık, huzur ve esenlik diliyorum."

MİLLETVEKİLLERİ HACI OSMAN AKGÜL, CİHAN PEKTAŞ


“1829 yılından beri mevcudiyetini koruyan muhtarlık müessesesi, ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneğini ve birinci basamağını oluşturmaktadır. 

Seçilerek göreve gelen ve vatandaşlarımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi gören muhtarlarımız, demokrasinin çekirdeği denilebilecek bir öze sahiplerdir. Vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci devlet anlayışımızda önemli bir yer tutmaktadır. Bu öneme binaen hükümetimiz 2015 yılında aldığı kararla 19 Ekim’i Muhtarlar Günü olarak ilan etmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın milletin evi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde muhtarlarımızla bir araya gelmesi devletimizin muhtarlarımıza verdiği önemin en güzel nişanesidir.

Muhtarlarımız resmi görevlerinin yanı sıra vatandaşlarımızın hastasında, cenazesinde, düğününde kısacası sosyal yaşamın her alanında önemli bir sosyal görevi de üstlenmektedirler. Muhtarlarımız üstlendikleri bu görevleri büyük bir özveri ve meşakkatle yerine getirmektedirler.

Bu vesileyle başta Gümüşhane’mizde görev yapan muhtarlarımız olmak üzere bütün muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, çalışmalarında üstün başarılar temenni ediyoruz.”
 

BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN

“Yerel yönetimlerin temel taşı olan muhtarlarımız, bulundukları bölgenin gözü ve kulağı konumundadır. Gümüşhane Belediyesi olarak muhtarlarımızın taşıdığı sorumluluk ve önemin bilincinde olarak, hareket ediyoruz. Belediyemizin çalışma ve projelerini her an muhtarlarımızın bilgisine sunduğumuz gibi, muhtarlarımız da bu anlamda vatandaşlarımıza birer iletici konumunda yer alıyor. Yine aynı şekilde Gümüşhane Belediyesi olarak, muhtarlarımızın talep ve görüşlerini değerlendiriyor ve bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Göreve geldiğim günden bu yana tüm muhtarları önemsiyor ve yapılan bütün etkinliklere katılarak muhtarlarımızın yanında olmaya çalışıyorum. Her mahalleye muhtar ofisi projemiz ile 6 mahallemizin muhtarlık ofislerini tamamlayarak muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.

Gümüşhane’nin kalkınması ve gelişmesi için el birliği ve gönül birliğimizi sürdüreceğiz. Muhtarlarımızla birlikte yaptığımız hizmetleri yine birlikte halkımızın karşısına çıkarak anlatıyoruz. Dеmоkrаsi zincirinin ilk halkasını oluşturan muhtarlık teşkilatı, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliğidir. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görerek aynı zamanda halkın sesi olmaktadır. Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık, hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir. Gümüşhane Belediyesi olarak bizler de yönetim anlayışımızda her zaman muhtarlar ile iletişim halinde olarak, mahallelerimize ve köylerimize en güzel hizmeti sunmanın gayretindeyiz. Belirli dönemlerde bir araya geldiğimiz muhtarlarımız ile çeşitli görüşmeler yaparak, sorunların en kısa zamanda çözüme kavuşmasını sağlıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle en büyük yardımcılarımız olan muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, bütün muhtarlarımıza çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar diliyorum.”
 

AK PARTİ İL BAŞKANI AV.CELALETTİN KÖSE

“19 Ekim tarihi, 19.10.2015 tarihli ve 2015/11 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel bağlarını korumak amacıyla, hükümetimiz tarafından "Muhtarlar Günü" olarak belirlenmesi, devletimiz ve hükümetimizce, en küçük yerel hizmet birimi olarak muhtarlarımıza verilen önem ve değerin göstergesidir.

Seçilerek göreve gelen muhtarlarımız, demokrasinin çekirdeği denilebilecek bir öze sahiplik yapmaktadırlar. Muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı b,ir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedirler.

Sayın Cumhurbaşkanımızın belli aralıklarla muhtarlarımızla bir araya gelmesi, Sayın Bakanlarımızın muhtarlarımızla istişarelerde bulunması devletimizin muhtarlarımıza verdiği önemin en güzel nişanesidir. 

Dolayısıyla muhtarlarımız, halkımızla çok daha alakadar olmak, halkımızın talep, problem ve ihtiyaçlarını en kısa yoldan yetkili makamlara arz ederek çözüme vesile olmak hususunda daha iyi imkânlara kavuşmuştur.

Vatandaşlarımızın kamu ve yerel yönetimlerce gerçekleştirilen hizmetlerle buluşması, insanımızın mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için kamu ve yerel yönetimler arasında önemli bir köprü vazifesi gören tüm muhtarlarımızın “19 Ekim Muhtarlar Günü`nü  kutluyor, bütün muhtarlarımıza sağlık ve mutluluklar diliyorum”

GÜMÜŞHANE KÖY VE MAHALLE MUHTARLARI DERNEĞİ BAŞKANI GÜRBÜZ DEMİR:

“İlki 2016 yılında ülke genelinde kutlanmaya başlanan 19 Ekim Muhtarlar Gününün hayırlı olmasını diliyorum. Bu günün kutlamasında ve muhtarlık camiamıza vermiş oldukları önem ve değerden dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve sayın İçişleri bakanımıza saygı ve  şükranlarımızı sunuyoruz.Devlet millet bütünleşmesinin tescillendiği bir demokrasi bayramı olan bu önemli gün vesilesi ile görevlerimizi hakkıyla   yerine getirebilmek vatandaşlarımızın sorunlarını çözüme kavuşturabilmek adına son yıllarda yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz. Bir taraftan muhtarlık müessesesinin kurumsallaşarak etkinliğinin arttırılması adına adımlar atılırken diğer taraftan da özlük haklarımızın iyileştirilmesi ile beraber muhtarlık cazip hale getirilmiştir. 191 yıllık bir geçmişi olan bu müessesenin fedakar neferleri olarak muhtarlık seçimlerinin selameti kavgasız Vukuatsız olması için seçim kanununun düzeltilmesi adaylık usulüne göre yapılması 442 ile 4541 sayılı köy ve mahalle kanununun günümüz şartlarına göre düzenlenerek güncellenmesi ve muhtarlık seçimlerinde de birleşik oy pusulası kullanılması taleplerimizdir. 1839 dan bu güne kadar varlığını devam ettiren bu müessesenin bireyleri olarak bu özel günde görevi Başında şehit edilen muhtarlarımıza ve tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz son yıllarda adeta altın çağını yaşayan Biz muhtarlar için şu ana kadar yapılan çalışmalarda emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın İçişleri Bakanımız olmak üzere emeği geçen herkese sonsuz teşekkür eder saygılarımızı sunarız.”
 

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ALİ ATEŞ

“Muhtarlık müessesi toplumun sosyal ve idari hizmetleri yerine getirmek, insanlarımızın daha sorunsuz bir çevrede yaşamalarını sağlamak için kurulmuş müesseselerdir. Muhtarlık, toplumumuzun kültürel ve toplumsal hayatımızın önemli mihenk taşlarından biridir. Yaptıkları görev itibari ile devlet ile vatandaş arasında bir köprü vazifesi görmektedirler. Muhtarlar aziz milletimizin birinci derecede temsilcileridir. Demokrasinin ilk ve en önemli basamağıdır. Halkın doğrudan seçtiği yegane kişilerdir.

Bu nedenle çok önemli görevler icra etmektedirler. Tüm muhtarlarımızın bu özel gününü kutluyor sevgi ve saygılar sunuyorum”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Muhtarlar, Günü, mesajları,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Gaziantep FK
0
0
0
0
0
0
2
Yeni Malatyaspor
0
0
0
0
0
0
3
Trabzonspor
0
0
0
0
0
0
4
Sivasspor
0
0
0
0
0
0
5
Konyaspor
0
0
0
0
0
0
6
Kayserispor
0
0
0
0
0
0
7
Kasımpaşa
0
0
0
0
0
0
8
Hatayspor
0
0
0
0
0
0
9
Göztepe
0
0
0
0
0
0
10
Giresunspor
0
0
0
0
0
0
11
Adana Demirspor
0
0
0
0
0
0
12
Galatasaray
0
0
0
0
0
0
13
Fenerbahçe
0
0
0
0
0
0
14
Fatih Karagümrük
0
0
0
0
0
0
15
Çaykur Rizespor
0
0
0
0
0
0
16
Beşiktaş
0
0
0
0
0
0
17
Başakşehir FK
0
0
0
0
0
0
18
Antalyaspor
0
0
0
0
0
0
19
Altay
0
0
0
0
0
0
20
Alanyaspor
0
0
0
0
0
0
Özlü Sözler
İnsanlara akılları ölçüsünde söz söyleyiniz.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı