Haber Detayı
18 Nisan 2017 - Salı 11:15
 
Pekün Tüneli 6 Bin 80 Metre Uzunluğunda Olacak
KELKİT Haberi


Hem Gümüşhane siyasetçileri hem de bürokratları tarafından birçok yerde dile getirilen Gümüşhane Kelkit arası Karayolunda, Pekün Tüneli yapım işini de kapsayan yol çalışmalarının Pekün Tüneli’nin projeye dahil edilmesi nedeniyle geciktiği ortaya çıktı.

 

27 Ocak’ta yapılmak üzere hazırlanılan ancak çeşitli sorunlar nedeniyle ileri bir tarihe ertelenen Pirahmet-Kelkit karayolu ihalesi ile ilgili yaptığımız araştırmada ihale sürecinin gecikmesine ilk projede Pekün Tüneli’nin konulmamış olmasının yol açtığı öğrenildi. Başbakan Binali Yıldırım’ın Gümüşhane ziyareti sırasında konu tekrardan gündeme gelirken, ilk projenin revize edilerek  içerisine Pekün tünelinin de dâhil edilmesi yönünde görüş birliğine varıldığı bilgisine ulaşıldı.

 

İhale ilanına çıkılma noktasına kadar gelen projeye, Genel müdürlükçe de onaylanan 6 bin 80 metre uzunluğunda Pekün tünelinin dahil edilmesi ile birlikte yeniden yapıldığı, bu nedenden ötürü yeni ihale sürecinin biraz uzayacağı ancak yıl içerisinde bu ihalenin da gerçekleştirileceği öğrenildi.

Kaynak: Editör: İbrahim Yavuz
 
Etiketler: Pekün, Tüneli, 6, Bin, 80, Metre, Uzunluğunda, Olacak,

Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı Haber Scripti Haber Sistemi Haber Paketleri