Haber Detayı
06 Mart 2017 - Pazartesi 22:59
 
Süre 6 Ay Uzatıldı
 
 
 
GÜNDEM Haberi


2B Orman Arazisi İşlemleri İçin Geç Kalanlara Müjde

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2B arazi düzenlemeleri kapsamında alınan yeni kararları açıkladı. Bakan Ağbal 2B arazileri için başvuruda bulunmuş ancak ödemelerde sorunlar yaşayanlar için erteleme kararı aldıklarını,  işlemler için başvuruda bulunmayanlar içinde yeni bir imkân getirdiklerini söyledi.

 

Gümüşhane genelinde de çok sayıda başvuru yapılan 2B Orman araziler konusunda yeni bir gelişme yaşandı. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası üyeleriyle bir araya gelen Maliye Bakanı Naci Ağbal, zamanında müracaat eden ancak bir şekilde ödeme noktasında sıkıntı yaşayan vatandaşlar için 7 Mart’a kadar tanınan sürenin 6 ay uzatıldığını kaydetti.

 

Hiç başvuruda bulunmamış vatandaşlar içinde yeni bir imkan tanındığını kaydeden Ağbal, 2B arazileri olup başvuru yapmamış olanlarında 6 aylık süre içinde başvuru yapmaları hainde bu imkandan yararlanabileceğini ifade etti.

 

Daha öncede uzatma yapılan konu ile ilgili konuşan Bakan Ağbal,”Vatandaşlarımızdan bir kısmı zamanında müracaat etmiş ama ödemelerini yapmakta sıkıntı çekmiş, taksitlerini ödememiş, 2B arazisini alma hakkını kaybetmiş. Bununla ilgili normalde 7 Mart’a kadar getirmiş olduğumuz bir imkân vardı. O imkân bitiyor. 7 Mart geldiğinde ödemelerini aksatanlar bu sistemden çıkarılacaklardı. Fakat hükümet olarak bu konuda bir karar aldık. Bütün vilayetlerimizde 2B arazisi olup da satın alma başvurusunu yapan ancak ödemesini yapamayan veya taksitini ödeyemeyen vatandaşlarımıza 6 ay daha imkân sağlıyoruz. Yani Eylül’e kadar ödemeleri ertelemiş oluyoruz. Yine 2B arazisi olup da bu araziyi almak için başvurmamış vatandaşlarımız için de aynı uzatmayı yapıyoruz. Dolayısıyla 2B arazisi olan vatandaşlarımıza böylelikle 6 ay süreli yeni bir imkân da getirmiş oluyoruz” dedi.

Kaynak: Editör: İbrahim Yavuz
 
 
 
 
Etiketler: Süre, 6, Ay, Uzatıldı,

Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı Haber Scripti Haber Sistemi Haber Paketleri