Yazı Detayı
10 Nisan 2017 - Pazartesi 12:07
 
ZAT-I ÂLİLERİNİZ NASILLAR?
A.Münir TOK
 
 
 
 

               Kimse kusura bakmasın. Bu devirde vatandaşımız cahil değildir. Millet ne yaptığını çok iyi biliyor. Hatta bir büyüğümüz derdi ki ,okumuşların çoğu okumamışlardan daha cahildir. Bazı okumuş cahiller, vatandaşımızı kendi pis emellerine alet etmek için ayrıca kandırmaya çalışıyor.

               TV’lerde  boy boy kendini gösteren ve gençlerin nefislerine hitap edenler, güya ülkemizin de elit tabakasından sayılan bu mahlukatlar, kendilerini bir şey zannediyorlar. Hatta o kadar ileri gidiyorlar ki kendi oylarıyla köylü vatandaşın oyunun bir olamayacağını söylüyorlar. Çünkü vatandaşımızı küçümsüyor ve onu cahil yerine koyuyorlar.

             Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşayan halkımız özellikle de kadınlarımız, bu meşrebi bozuklara kesinlikle itibar etmemeliler. Türk kadını kendi kıymetini bilmelidir ve ona göre davranmalıdır.

           Bu bölgemizde yaşayan kadınlarımızın cahil olmadığını ve Osmanlının torunu olduğunu gösteren örnekler çoktur.

             19 Mart 2017 tarihinde Hakka yürüyen, İzmir Milli Eğitim eski müdür  yardımcılarından amcamın oğlu ve değerli ağabeyim Fahri Tok’tan  dinlediğim şu anıyı sizlere aktarmak istiyorum.

             ---‘’Van’ın ilçelerinden birine yıllar önce atanan kaymakam köyleri ziyaret eder. Yine bir köy ziyareti sırasında yolun kenarında bir şeylerle meşgul olan yaşlı bir kadını görür. Bu kadına selam verip hal hatır sormak ister. Amma tereddütü vardır. Acaba benimle Türkçe konuşabilir mi diye . Yine de arabasından iner, selam verir, iyi olup olmadığını sorar.

            Yaşlı kadın da teşekkür ederek iyi olduğunu söyler. Ve kaymakama dönerek ‘’Zat-ı âlileriniz nasıllar’’ der.  Kaymakam donar kalır bu söz karşısında.

         Kaymakam biraz duraksadıktan sonra yaşlı kadınla sohbet eder. Sonra da elini öper ve oradan ayrılır. Arabada kaymakam kendi kendine söylenir:’’Kim kadınlarımıza cahil derse, kendisi cahildir.’’---

          Evet sırça köşklerde oturanlar, masa başında ahkâm kesenler, çarşıdan pazardan haberi olmayanlar, beyaz ekranlara çıkıp şov yapanlar, milletimizin değerleriyle alay eden kokoşlar  asıl sizler cahilsiniz. Yayınladığınız dizilerle Türk aile yapısını bozmaya uğraşsanız bile bunda asla başarılı olamayacaksınız. Çünkü ondaki var olan maya eninde sonunda aslına dönecektir.

         Anadolu’nun bağrından çıkan, elleri nasırlı Türk kadının tokatını öyle bir yiyeceksiniz ki feleğiniz şaşacak. Bu da İnşallah çok yakında olacak.

         O zaman da cahil kimmiş göreceksiniz.

 
 
 
Etiketler: ZAT-I, ÂLİLERİNİZ, NASILLAR?,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı Haber Scripti Haber Sistemi Haber Paketleri