Haber Detayı
14 Temmuz 2019 - Pazar 22:06
 
15 Temmuz mesajları
Gümüşhane’de 15 Temmuz Şehitlerini anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yayımlanan mesajlar.
GÜNDEM Haberi


VALİ KAMURAN TAŞBİLEK

“Türk tarihi Milletimizin bütün dünyaya karşı onurunu, namusunu ve bağımsızlığını kanının en son damlasına kadar nasıl koruduğunu gösteren emsalsiz destanlarla doludur.

Vatan topraklarımıza göz diken ve işgale kalkışan yedi düvele bu toprakların sahipsiz olmadığını her zaman gösteren aziz milletimiz, 15 Temmuz 2016 tarihindeki karanlık gecede başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere TBMM Başkanımız, Başbakanımız, Bakanlarımız, Milletvekillerimiz, güvenlik güçlerimiz ve necip milletimiz darbecilere karşı onurlu ve güçlü duruş sergileyerek, milli iradenin tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisimize, demokrasimize ve devletimize sahip çıkmışlardır. Tehditler ve bombalama şeklinde sergilenen şiddet, Türk Milletinin çelikten iradesini kıramamış ve darbe girişimi başarısızlığa uğratılmıştır.

Yaşanan süreçte ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi Gümüşhane’mizde de değerli hemşerilerimiz, siyasi partilerimiz ve sivil toplum örgütlerimiz başta olmak üzere tüm dinamiklerimiz darbenin öğrenildiği ilk andan itibaren ortaya koyduğu irade, birlik ve beraberlik ruhunun bütün sorunların üzerinden gelmek için en önemli güç kaynağı olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.

15 Temmuz ve sonrasında tüm dünyanın gıpta ile izlediği muazzam bir sınav veren milletimiz, geleceğimiz olarak gördüğümüz çocuklarımıza, gururla hatırlayacakları ve bir daha yaşanmaması için de büyük dersler alacakları son derece kıymetli bir tecrübe bırakmıştır.

Kahraman milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutladığımız bugün vesilesiyle; istiklali ve istikbali için, canı pahasına ülkesini savunan 15 Temmuz şehitlerimizi ve tarih boyunca aynı mukaddes değerler uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.”

 

MİLLETVEKİLLERİ HACI OSMAN AKGÜL, CİHAN PEKTAŞ
    

“Tarih boyunca esaret zincirini reddeden, boyunduruk altında yaşamayı asla kabullenmeyen necip milletimiz; vatanımızın birliği, bütünlüğü ve bağımsızlığımızın daim kılınması uğruna büyük kahramanlıklar ve fedakârlıklar göstermiştir.

Bu destansı kahramanlıklar ve milletimizce kazanılan büyük zaferler sonrasında kurulan devletimiz; her geçen gün büyümesini sürdürmekte ve dünyanın sayılı güçleri arasında yer almaktadır.

Dün olduğu gibi günümüzde de devletimizin bu yükselişinin önünü kesmek ve milletimizin binlerce yıldır yaşattığı birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuna nifak tohumları ekmek için hain emeller besleyen şer odakları; bundan 3 yıl önce 15 Temmuz gecesi tarihimizde eşi benzeri görülmemiş bir hainliğe kalkışmışlardır.

15 Temmuz; bir milletin asıl gücünün tankı, topu, tüfeği değil, imanlı ve inançlı evlatları olduğunun bir kez daha tescillendiği, bundan böyle hiçbir gücün, milletin ve iradesinin rehin veya teslim alınamayacağının dosta ve düşmana öğretildiği gündür.    
Kahramanlık genlerini bünyesinde daima muhafaza eden bu aziz millet; demokrasimizi askıya almak isteyen şer odaklarına ve onlara uşaklık edenlere asla prim vermeyecek, bu tür hain girişimlere ve düşmanca saldırılara,15 Temmuz’da olduğu gibi aynı iman gücü ve vatan sevgisi ile karşı koyacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, istiklal ve istikbalimiz için mücadele veren 15 Temmuz şehitlerimizi ve tarih boyunca aynı ortak mukaddes değerlerimiz uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.”
 

BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN

“Geçmişten günümüze kadar tarihi boyunca bir çok kahramanlık göstermiş olan aziz milletimiz, bundan 3 yıl önce 15 Temmuz 2016 tarihinde yeni bir kahramanlık destanı yazmıştır.

O gün! Dirilişin, demokrasinin ve milli birliğin adı “15 Temmuz” oldu.

Millet olarak bütün dünyaya demokrasiyi 15 Temmuz'da yeniden gösterdik. O gece milli iradesini hiçe sayanlar bir tek şeyi hesaba katmadı; egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu! Bayrağımızı indirtmeyeceğimizi, ezanımızı dindirtmeyeceğimizi bütün dünyaya haykırdık. Tarihte bu aziz millete zincir vurmak isteyenlerin sonu hep hüsran oldu. Milletimiz, hain kalkışmaya teşebbüs eden FETÖ terör örgütüne 15 Temmuz  gecesi; gereken cevabı verirken, ülke olarak bu onurlu mücadelemizin her zaman devam edeceğini göstermiştir. Vatanımıza göz diken iç veya dış şer odakları şunu iyi bilmelidir ki! Bu millet, kendisini esaret altına almak isteyecek hiç bir güce boyun eğmemiştir ve eğmeyecektir. Bunun şanlı örneği 15 Temmuz demokrasi ve milli birliğimizin yaşandığı günde yeniden tecelli etmiştir. O gece bu vatan uğruna canlarını hiçe sayan 249 vatandaşımız şehit mertebesine ulaştı. 2196’sıda gazi şanına erişti.  

Bu şanlı mücadelenin yaşandığı günün 3. Yılında geçmişten günümüze kadar vatanı ve istiklali için canlarını gözlerini kırpmadan veren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.”

REKTÖR PROF.DR. HALİL İBRAHİM ZEYBEK

“15 Temmuz'da tarihin en büyük ihanetlerinden birisi yaşandı. Türk milleti ve onun iradesine kasteden, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3’üncü yıldönümünde, şanlı milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyorum. Hain darbe girişiminin üzerinden 3 yıl gibi bir süre geçmesine rağmen terör örgütü uzantılarının halen içimizde barındığını ve devletimizin büyük kararlılıkla yürüttüğü operasyonlar sayesinde bu uzantıların temizlendiğini görmekteyiz. Aziz milletimizin yazdığı kahramanlık destanıyla hüsrana uğratılmış olan bu hain darbe girişimini asla unutmayacağız. Bu ihaneti affetmeyen fedakâr milletimiz canı pahasına vatanına, bayrağına ve milli iradeye sahip çıkarak darbe girişimini büyük bir kararlılıkla geri püskürtmüştür. Bizler de demokrasimizin emsal savunucuları olarak 15 Temmuz 2016 tarihinde yolları, köprüleri, meydanları, havalimanlarını doldurarak FETÖ terör örgütü mensubu hainleri hezimete uğratan aziz milletimizin her daim yanındayız. Gümüşhane Üniversitesi olarak şehitlerimize karşı minnet borcumuzu ödemek için üzerimize düşen vazifeyi layıkıyla yerine getirmeye, bilimin ışığında durmadan, yorulmadan bir şeyler üretmeye, vatanına ve milli değerlerine bağlı gençlerimizle ülkemizin aydınlık geleceğini inşa etmeye devam etmekteyiz. Bu vesileyle de günün anlamını ve önemini belirtmek amaçlı alanında uzman akademisyenlerimizle birlikte düzenlenen ‘3’üncü yılında 15 Temmuz Darbe Girişimi’ adlı panelimize herkesi bekliyoruz. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle ülkeye ihanet olarak kabul edilen her türlü darbe girişimini esefle kınıyorum. Bu vatan uğruna tarihimiz boyunca canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum”

GTSO BAŞKANI İSMAİL AKÇAY

“Tarihimizin en zor günlerinden biri olan 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nün  3. Yıl dönümüne giriyoruz. Ben şahsım olarak 15 Temmuz’un Türkiye için bir milat olduğuna inanıyorum. Çünkü bu alçak girişim darbenin ötesinde bir işgal girişimiydi. 15 Temmuz hain darbe girişimi İstiklal Harbinden bu yana ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlikeydi. Çünkü bu hain darbe girişiminin asıl amacı; ülkemizi tarihimizde görülmemiş bir kaosa sürüklemek, kardeş kavgası başlatmak, Türkiye’yi iç savaş ortamına sokmaktı ve Türkiye Cumhuriyetini bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti. Ancak Allah’a şükürler olsun ki Milletimiz, cesareti ve feraseti ile demokrasimize ve özgürlüğümüze kasteden bu saldırı karşısında dik durdu, canı pahasına değerlerini savundu. Bizlerde Gümüşhane TSO olarak şehrimizde tüm kitle iletişim araçlarını kullanarak 15 Temmuz gecesi tüm üyelerimiz ve basın mensuplarımıza atmış olduğumuz mesajla millet İradesinin yanında olduğumuzu ve millet iradesinden başka hiçbir iradeyi tanımayacağımızı belirterek milletimizle birlikte demokrasi nöbetleri tutup, bu hain girişim son bulana kadar bu değerlerimizi koruduk ve  savunduk. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Gazi Meclisimiz, Başbakanımız, siyasi partilerimiz, milletimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın kararlı duruşuyla Demokrasimizin, hiçbir kaba kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü olduğunu herkese gösterdi.

Milletimiz Türkiye Cumhuriyeti devletini Milletin iradesi dışındaki hiçbir gücün yönetemeyeceğini darbeye karşı dik durarak açık şekilde ilan etmiştir. Bu, tüm dünyaya örnek olacak bir tavırdır. Elbette millet olarak bunun için büyük bir bedel ödedik. Darbe girişimine karşı verdiğimiz bu mücadelede, 250 vatandaşımız şehit edildi.2301 vatandaşımız da gazi oldu. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Gazilerimizi şükranla anıyoruz. Milletimiz onları daima minnetle ve rahmetle anacaktır. Dünyada çok az millet, demokrasisi için bu bedeli ödeyebilir. Emin olun bizim 15 Temmuz dönemi ve sonrasında yaşadıklarımızı başka bir ülke yaşasaydı bir daha ayağa kalkamazdı. Âmâ biz dimdik ayaktayız.  Böyle bir coğrafyada, en zor koşullar altında hiç kimsenin yapamayacağını yaptık. Âmâ rehavete kapılmayacağız. Yapacak daha çok işimiz, büyük hedeflerimiz var. Kaynağı ne olursa olsun darbe ve terör bir insanlık suçudur. Bizler ülkemiz ve milletimiz için her zaman daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye’yi büyük hedeflerine taşıyacağız. Bunu vatanımıza göz diken tüm hainler bilmelidir. 15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız.”

AK PARTİ İL BAŞKANI AV.CELALETTİN KÖSE

"15 Temmuz 2016 gecesi aziz vatanımızın İstiklal ve İstikbalini karartmaya azmetmiş FETÖ ihanet çetesi karşısındaki vakur, cesur ve alicenap tutumuyla tüm dünyaya örnek olan; vatanına, milletine, milli iradeye ve hukuk düzenine sahip çıkan aziz milletimizin onurlu duruşu her türlü takdirin üzerindedir. 

100 yıl önce İstiklal Mücadelemizin seyrini değiştiren Kuva-i Milliye ruhunu 15 Temmuz'da da yaşatan, iç ve dış düşmanların hain emellerine karşı direnen, bağımsızlığımızı ve demokratik haklarımızı canı pahasına muhafaza eden ve 15 Temmuz Destanı'nı yazan her bir Türk Neferi, halkımızın gönlünde müstesna yerini almıştır. 15 Temmuz gecesi ve devam eden günlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın, halkı meydanlara çağırmasıyla bütün illerimizde olduğu gibi kahraman Gümüşhane halkı da, coşku ve heyecanla üzerine düşen kutsal vatan görevini en güzel şekilde ifa etmiştir.Bu hain ve menfur girişimi bertaraf ederek, tüm Türkiye'nin kaderini değiştiren ve demokrasiye karşı yapılan darbeye direnerek, bu uğurda Hakk'ın rahmetine kavuşan 249 şehidimizi rahmetle anıyor, 2500'e yakın gazimize de sıhhat ve afiyetler diliyorum. Vatanına, bayrağına ve milletin iradesine genç, yaşlı, kadın, erkek, çoluk çocuk demeden sahip çıkan ve en başta da günlerce, heyecanını hiç kaybetmeden Gümüşhane meydanlarını boş bırakmayan aziz Gümüşhaneli hemşehrilerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”

TORUL BELEDİYE BAŞKANI EVREN ÖZDEMİR

“15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakâr millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak, milletimiz, darbe girişimini, sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlığa uğrattı. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. 15 Temmuz’da, meydanlarda tüm fertleriyle tek yürek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük Türkiye vardı, büyük Türk milleti vardı. Türkiye’yi parçalayacaklarını, devleti teslim alabileceklerini sanarak, 15 Temmuz gecesi harekete geçen hainler, milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır. Darbe girişimi Milletimize, Meclisimize, Demokrasimize, Cumhuriyetimize, aydınlık yarınlarımıza ve şanlı ordumuza karşı yapılmıştır. Ordumuz ve Mehmetçiğimiz bizim göz bebeğimizdir. Bu silahlı darbe girişiminin başarısızlığa uğratılmasıyla, Türkiye, artık yeni bir döneme girmiştir. Güzel ülkemiz 15 Temmuz öncesinden daha güçlüdür. Tüm dünya şunu görmüştür; Türk milleti ülke bütünlüğüne zarar verecek, milletimize karşı yapılacak her eylemde yaşlısı, genci, kadını, erkeği birer Mehmetçik olur ve hainlere asla geçit vermeyecektir. 

Şair Orhan Şaik Gökyay’ın dediği gibi: “Bu vatan, toprağın kаrа bağrında Sırаdаğlаr gibi duranlarındır; Bir tarih boyunca, onun uğrunda Kendini tarihe verenlerindir.”  Bu cennet vatan için canını feda eden şehitlerimizi şükranla yad ederken gazilerimize minnetlerimizi sunuyorum.”

SAĞLIK-SEN ŞUBE BAŞKANI YUNUS YILMAZ

“15 Temmuz Hain darbe girişimini Unutmadık, Unutturmayacağız!

15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yılındayız. 15 Temmuz bize iki şey hatırlatıyor. Birincisi FETÖ’cü ihanet, ikincisi ise kahramanca direniş, vatana sadakat, şehadet ve yeniden diriliş. İhaneti de sadakati de unutmayacağız ve unutturmayacağız. Çünkü gaflete uyuyan ihanete uyanır. 15 Temmuz bir şehadet geçididir. Çanakkale’nin kınalı kuzularının, Kafkasların, Sarıkamışların, Yemenlerin hikâyesidir. 15 Temmuz bir şehadet şölenidir! 15 Temmuz bir diriliş gecesidir! 15 Temmuz bir iman manifestosudur! 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız.

Hain darbe ve işgal girişiminde 8 binden fazla askeri personel, 35 uçak, 37 helikopter, 74 tank,  246 zırhlı araç, 3 askeri gemi ve 4 bine yakın silah bu millete karşı kullanıldı. Meclis, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Özel Harekât Daire Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve MİT saldırıya uğradı. Genelkurmay, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, TRT ve onlarca kurum işgal edildi. Onlarca kurumun işgalini ise millet engelledi. Darbe girişimi sonucu 251 kahraman kardeşimiz şehit, 2 bin 193 kardeşimiz de gazi oldu. 

O gece herkes gibi Memur-Sen ve Sağlık-Sen teşkilatları olarak da ayaktaydık. Teşkilatımızın her bir üyesi aileleriyle birlikte hainlere karşı durmak için meydanlarlaydı. 

Yine o gece sağlık çalışanlarımız da bir destan yazdı. Bombalara rağmen, kurşun yağmurlarına karşı darbeye direnen vatandaşlarımızı kurtarmak için canla başla mücadele ettiler. 

15 Temmuz gecesi yaralı kurtarmaya giden ambulanslarda yaşanan trajediler, hastanelerde sağlık çalışanlarımızın kucağında cennete giden demokrasi şehitleri ve özellikle meydanlarda olan sağlık çalışanlarımız milletimizle beraber büyük bir kahramanlık örneği gösterdi.

O gün ne kadar cesursak, bugün de aynı his ve bilinçle teyakkuz halindeyiz. 15 Temmuz’da kanımızla kurtardığımız emanetimizin, davamızın, geleceğimizin, inancımızın, sinsi stratejilerde kaybedilmesine izin vermeyeceğiz. Yeni tuzaklara karşı uyanık olacağız.

Bu vesile ile 15 Temmuz şehitlerimize rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyor ve kendilerini şükranla anıyoruz.”
 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 15, Temmuz, mesajları,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
13
11
0
1
4
5
2
Beşiktaş
13
10
0
1
4
5
3
Konyaspor
11
7
0
2
3
5
4
Hatayspor
10
11
1
1
3
5
5
Fatih Karagümrük
10
11
1
1
3
5
6
Fenerbahçe
10
6
1
1
3
5
7
Altay
9
10
2
0
3
5
8
Alanyaspor
9
4
2
0
3
5
9
Galatasaray
8
8
1
2
2
5
10
Kayserispor
7
5
2
1
2
5
11
Yeni Malatyaspor
6
7
3
0
2
5
12
Göztepe
5
6
2
2
1
5
13
Gaziantep FK
5
5
2
2
1
5
14
Kasımpaşa
5
5
2
2
1
5
15
Adana Demirspor
5
5
2
2
1
5
16
Antalyaspor
4
6
3
1
1
5
17
Sivasspor
3
5
2
3
0
5
18
Başakşehir FK
3
4
4
0
1
5
19
Çaykur Rizespor
1
3
4
1
0
5
20
Giresunspor
1
0
4
1
0
5
Özlü Sözler
Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı