Haber Detayı
08 Aralık 2019 - Pazar 18:19
 
Aslında her yazımda kendi profilimi oluşturuyorum
KÖŞE YAZILARI Haberi


 Her hareket ve davranışımda insanların bana karşı olan ön yargı kalıplarını şekillendirmiş oluyorum. O yüzden senden başka bir kişinin önüne çıktığın zaman titiz davranmamanın çok ağır neticeleri olabilir. Kendime zulmettiğim vakit umudumu kaybetmemiştirim. Zira Allah merhametlidir, affeder diyorum. Ama mesele başkalarının alanına giriyorsa çok titiz davranmak zorundayım. Zira insanlar acımasız, insanlar gaddar, insanlar çok anlayışsız.

 Bugün çok titiz bir konuyu ele alacağım. Öylesine titizki, beni yanlış anladıkları zaman hem somut, hem soyut ağır neticelere maruz kalabilirim. Konunun hem kendisi titiz, hem de ben çok titiz olmak zorundayım. Zira günümüzde ne vefanın, ne de hiçbir erdem ve faziletin varlığı kalmamış!

 Fetö konusu aslında en çok egilmemiz gereken konulardan biridir. Çünkü ortada haksızlığa maruz kalmış insanların varlığı mevzubahis durumdadır. Lakin korkularımız ve korktuklarımız bırakın konunun üstüne düşmeyi, ağzımızı açmaya dahi mani olacak durumdadırlar.

 Bugün ben kendi capımda olayı analiz etmeye ve kendimi ifade etmeye çalışacağım. Umarım sizde çok titiz bir şekilde okur ve değerlendirirsiniz.

 Belki kaderim, belki bilinçaltımın bir sürüklemesi olabilir ki, günlerimin çoğunda fetöcülerle muhabbet ederim. Aslında fetöcü değil, öyle yaftalanmış insanlar. Çünkü etrafımdakilerin çoğu beraat etmiş durumdadır. Yani artık fetöcü değil. Ama yine de genel tabirle ifade edeceğim; fetöcü.

 Dediğim gibi bu insanlarla muhabbet ederim. Kusur varsa benimdir ki; çok temiz ve samimi htiğim insanlardır. Bende yarattıkları hissin sebebini ise samimi bir şekilde fetöcü olmalarına, yani fetönün yanında zamanında Allah için durmalarına, yani o meşhur piramidin en alt tabakasındaki insanlar olacağına olan inancıma bağlıyorum.

 Bugün aslında tek egilmemiz gereken mesele bu olmalıdır. Çünkü ortada haksızlığa uğrayan, ya da yanlış anlaşılan vardır. Bizim millet olarak ise ne dinimizde, ne kültürümüzde, ne insanlığın mayasında haksızlığa göz yummak vardır.

 Peki kim bu zulmeden, kim bu haksızlığa uğrayan. Zulmeden tarafı bulmak için varın siz muhasebesini yapın. Lakin su bir gerçek ki; ihanet bölümünün varlığının dahi nerede olduğunun bilinmediği, ticaret bölümünün alayının kaçıp firar ettiği, cezanın ise bir tek ibadet kısmına yansıması hem acizlik, hem tutarsızlıktır. Haksızlık ise kendi deyimleriyle " ibadet" kısmına böyle yapılmasıdır. " İbadet", yani kötü niyetli değil.

 Diyebilirsiniz ki " sen ne biliyorsun da neye göre hareket ediyorsun", size diyebilirim ki ben bahsettiğim ve htiğim ibadet kısmının suçlarını somutlaştıran bir mahkeme henüz görmedim. Hep zan ve şüphe ile atılan adımlar var. Neymiş " bylock kullanmış" ,neymiş "pusula namaz vakitleri programını indirmiş" . Ya hu bu adam bylockta suç teşkil edecek ne konuşmuş, onu bize söyle ki bizde inanalım. De ki "sempatizanlık yapıyor bu insanlar" o zaman inanırız. Böyle mantıksız işlerle fetö bitmez, tersine daha da büyür.

 Şimdi diyeceksiniz ki "sempatizanlık işte, suç, daha ne olsun". Arkadaşlar İslamiyet' te ibadetin kabul görebilmesi için samimiyet aranır. Samimiyet ise ibadet edilen yerin kabul görmesiyle başlar. Yani bu insanlar Allah için oradaydılar, ve kandırıldılar.

 Allah aşkına terörist dedikleri adamı askere alıyorlar, ve bu adam kahramanca şehit oluyor. Bu olay başlı başına trajedidir, büyük bir tutarsızlıktır. Terörist dedigin adamı sen nasıl askere alırsın, bu en başlı tutarsızlıktır. Ve bu adam kahramanca şehit oluyorsa demek ki sen yanlış karar vermişsin, gerçekten içlerinde mağdur insanlar var.

 Dediğim gibi fetö konusu aslında en çok egilmemiz gereken konulardan biridir. Eğer böyle halkın vicdanını sızlatan olaylar devam ederse şunu tahmin edebilirim ki; o reisçi diye bilinen, kalan son kesimde partiden kopar. Çünkü reisçilerin çoğunun reis sevgisinin temelinde Allah sevgisi var. Allah'ın rıza göstermeyeceği olayları anladıkları vakit " dur" derler.

 Bugün birileri hala Ak Parti' yi kurtarma derdindeyseler, şu söylediklerime kulak assınlar; düşüncem odurki; Ak Parti' ye " yalan" ak partililer kadar fetöcüler zarar verememiştir. Sözümün dayanağı ise İstanbul seçimlerindeki yüz binlerce ki fark sayısıdır. O fark sayısının tek sebebi " yalan" ak partililerin tiksindirici hal ve hareketleridir.

 Ey Ak Parti, kendine gel! Bu devlete, millete, davaya ve nihayetinde sana kastedenlere karşı biz müdavinlik etmeye hazırız. Ama böyle tutarsızlıklarla, yanlış işlerle, yanlış iş üzerine kurulu politikalarla anca kendini kandırırsın, nihayetinde anca kendine zarar verirsin. Bu milletin vicdanını sızlatan olaylara dur demelisin, aksi takdirde bu milleti arkanda göremezsin.

 

 *Dostlarım, ben ne fetöyü, ne de fetöcüleri aklamaya çalışmıyorum. Ben kimseye kefil değilim, ve olamam. Kimin ne zaman ne yapacağını ben nereden bilebilirim! Ve kimin hakiki anlamda ne yaptığını bilemeyebilirim. Lakin suç teşkil eden bir fiil değerlendirilirken, niyetede bakılır. Lakin bugün ne niyete, ne de başka bir şeye bakılıyor. Adı fetöcüye çıkana kıyılıyor. Sözlerimde haksızsam, yanılıyorsam affola dostlarım!

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: , Aslında, her, yazımda, kendi, profilimi, oluşturuyorum,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Giresunspor
0
0
0
0
0
0
2
Ümraniyespor
0
0
0
0
0
0
3
Trabzonspor
0
0
0
0
0
0
4
Sivasspor
0
0
0
0
0
0
5
MKE Ankaragücü
0
0
0
0
0
0
6
Konyaspor
0
0
0
0
0
0
7
Kayserispor
0
0
0
0
0
0
8
Kasımpaşa
0
0
0
0
0
0
9
İstanbulspor
0
0
0
0
0
0
10
Hatayspor
0
0
0
0
0
0
11
Adana Demirspor
0
0
0
0
0
0
12
Gaziantep FK
0
0
0
0
0
0
13
Galatasaray
0
0
0
0
0
0
14
Fenerbahçe
0
0
0
0
0
0
15
Fatih Karagümrük
0
0
0
0
0
0
16
Beşiktaş
0
0
0
0
0
0
17
Başakşehir FK
0
0
0
0
0
0
18
Antalyaspor
0
0
0
0
0
0
19
Alanyaspor
0
0
0
0
0
0
Özlü Sözler
Kuvvetini mazluma karşı değil, zalime karşı kullan…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı