Haber Detayı
28 Ekim 2018 - Pazar 17:17
 
Cumhuriyet Bayramı mesajları
Gümüşhane'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımlanan kutlama mesajları.Cumhuriyet Bayramı mesajları
GÜNDEM Haberi


VALİ OKAY MEMİŞ

“Asırlarca hür ve bağımsız yaşayan Aziz Milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kazandığı Kurtuluş Savaşı sonucunda karakterine en uygun idare sistemi olarak ilan edilen Cumhuriyetimizin 95. yıldönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu hep birlikte idrak ediyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun eşsiz liderliğinde verilen kurtuluş mücadelesinde canı ve malı ile mücadele eden kahraman ecdadımızın emaneti olan Cumhuriyetimizin sağladığı imkânlarla geride kalan 94 yıllık süreç içerisinde çok büyük başarılara imza atılmıştır. Her gün gelişen sosyo-ekonomik yapısı ve 80 milyon dinamik ve çalışkan nüfusu ile Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz dünyada söz sahibi bir ülke haline gelmiş ve Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşma yolunda çok önemli mesafe kat edilmiştir.

Coğrafyamızda iki asırdan buyana uygulanagelmekte olan entrikalara tek başına karşı koyan Aziz Milletimiz, son olarak 15 Temmuz’da içimizdeki hainleri kullanarak gerçekleştirilen darbe girişimini de eşsiz sağduyusu ve asla sarsılmayan milli ve manevi değerlerine bağlılığından kaynaklı iradesiyle engelleyerek, Cumhuriyetimizin 100. yılında çok daha güçlü ve büyük Türkiye için belirlediğimiz hedeflere emin adımlarla yürümeye devam etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, büyük Türk Milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla tebrik ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ülkemiz, varlığımız ve bağımsızlığımız için canını feda eden bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, kederli ailelerine başsağlığı, sabır ve metanet diliyor, gazilerimize ve ailelerine saygı ve şükranlarımı sunuyorum.”

 

MİLLETVEKİLLERİ HACI OSMAN AKGÜL, CİHAN PEKTAŞ

"Bugün, Kurtuluş Savaşı'nda milletimizin gösterdiği kahramanlık ve cesaret örneği ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin 95. kuruluş yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla kutlamaktayız.

95. kuruluş yılını kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti 2200 yıllık bir devlet geleneği; büyük bir medeniyet anlayışı; 1000 yıllık Selçuklu ve Osmanlı bakiyesi üzerine inşa edilmiştir. Cumhuriyetimiz; bu topraklar üzerinde yaşayan vatandaşlarımızın her bir ferdinin aynı haklara sahip, ortak bir geçmişi ve geleceği paylaşan, tasada ve kıvançta bir olarak gören, kucaklayıcı ve kapsayıcı bir telakkiye sahiptir. 

 

Çanakkale'de, İnönü'de, Sakarya'da, Sarıkamış'ta ve Dumlupınar’da süngüyle, nacakla, baltayla bu toprakları canları pahasına savunan kahramanların torunları olarak geçmişten aldığımız güç ve kararlılıkla bugün kendi tankını, tüfeğini, insansız hava aracını, gemisini, helikopterini, roketini üreten bir devletin ferdi olmaktan dolayı gurur duyuyoruz.

Cumhuriyetimizin 95 yıllık tarihi; aziz milletimizin bütün zorluklar ve engellemeler karşısında ortaya koyduğu mücadele azmi, güçlü irade ve kararlılık örneği ile doludur. Egemenliğine, milli ve manevi değerlerine, kardeşliğine kast etmeye yeltenen iç ve dış düşmanlarına karşı bir ve beraber olarak geçit vermeyen aziz milletimiz; tarihimiz boyunca karşı karşıya kaldığımız en büyük ihanet olan 15 Temmuz gecesindeki hainlere de birbirine kenetlenerek canı pahasına geçit vermemiştir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını; Şehitlerimizi ve Gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor; hemşehrilerimizin ve milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz."

 

BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Çimen, 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet'in ilanı ve milletin bağımsızlık mücadelesinin ruhunun ortaya konulduğunu belirterek, “Türk milleti, 29 Ekim 1923'te bir kez daha tüm dünyaya iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan etmiştir” dedi.

 

Aziz ve büyük milletimizin tarihteki en parlak başarılarından biri olan Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 95. Yılını kutladığını belirten Başkan Çimen, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Türk milleti, 29 Ekim 1923'te bir kez daha tüm dünyaya iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan etmiştir. Adını tarihe altın harflerle yazdırmış milletimiz, her buhranın üstesinden gelmeyi başarmış ve her defasında dünya sahnesinde hak ettiği yerini almıştır. İstiklal harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 95 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır. 15 Temmuz ihaneti karşısında, milletimizin 250 şehit ve 2 bin 193 gazi pahasına gösterdiği şanlı direniş, işte bu ruhun ifadesidir. O gece kadını erkeği, genci yaşlısıyla milletimizin tüm fertleri, iradelerine, değerlerine, Cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkmışlardır. Milletimiz, yeni işgal girişimlerine karşı da, İstiklal Harbi’ndeki gibi kararlılıkla mücadele edeceğini, o gece tüm dünyaya göstermiştir. Önümüzde 2023 Vizyonu gibi büyük bir ideal, yepyeni hedefler var. Cumhuriyetimizin 100. yılında aynı karalılıkla aynı azimle devam ederek ülkemizi çok daha iyi noktalara getireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 95. yılını kutluyor olmaktan büyük bir mutluluk duyuyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılmak için fedakarlıkla mücadele eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle yad ediyorum."

 

REKTÖR PROF.DR. HALİL İBRAHİM ZEYBEK

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türk milletinin kenetlenmesiyle sürdürülen Milli Mücadele’nin zaferle sonuçlanmasıyla birlikte Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulması, tarihin ender kaydettiği bir başarıdır. 29 Ekim 1923'te TBMM, Teşkilât-ı Esasiye Kanunu'nda yaptığı değişiklikle, devletin yönetim biçimini Cumhuriyet olarak ilan etmiş, aynı gece bu ilan, atılan 101 pare top ile kutlanmıştır. Bugün gelinen noktada Türkiye Cumhuriyeti Devleti, demokrasisi, güçlü iradesi, çağdaş kurumları ve sağladığı güven ortamıyla bölgesindeki tüm mağdur ve mazlumların umut kaynağı olmuştur. Hem içeriden hem de dışarıdan olmak üzere birliğimize ve beraberliğimize yönelen bu hain ve aciz saldırıların ardında işte bu iradeden, istikrardan ve ilerleyişten duyulan rahatsızlık vardır. Ancak unutulmamalıdır ki, milletimiz 15 Temmuz 2016 gününde her türlü saldırı karşısında bir kez daha ‘Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım’ diyerek, bu bağımsız yaşama iradesini ve arzusunu bütün dünyaya tekrar göstermiştir. Yarınlarımızın güçlü, aydınlık ve huzurlu Türkiye’sini bilginin öncülüğünde elbirliği ile inşa edebilmek için, Gümüşhane Üniversitesi olarak gelebilecek her türlü tehlikelere karşı bilimin ışığında düşünerek, çalışarak, üreterek ve özellikle son günlerde daha fazla ihtiyaç duyduğumuz birlik ve beraberlik ruhumuzu koruyarak çalışmaya devam ediyoruz. Bu duygu ve düşünceler ile birlikte başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün istiklal kahramanlarımızı ve bu toprakları bize vatan kılmak için canlarını feda etmiş tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyor, Cumhuriyetimizin temel değerlerine yürekten bağlı milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyorum.” 

 

AK PARTİ İL BAŞKANI AV.CELALETTİN KÖSE

“Cumhuriyetimizin 95. yıldönümünü, milletçe büyük bir gurur ile kutluyoruz. Milletimizin canı pahasına, büyük  fedakarlıklarla kurduğu Cumhuriyeti sonsuza dek yaşatmak hepimizin en önemli sorumluluğudur. Çünkü Cumhuriyet, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünün teminatıdır. Bu ülkenin evlatları Türkiye’nin gelişmesi, büyümesi ve dünyada söz sahibi bir ülke olması için en üstün vatanseverlik duygularıyla hareket etmektedirler. 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü kutlayacağız. Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki güçlü Türkiye, 2023 hedefleri, 2053 ve 2071 vizyonu için bugünden yarınlara hazırlanmaktadır. Emin olmalıyız ki yarınımız, bugünümüzden çok daha güzel olacaktır. Aziz milletimizden aldığımız destekle, 2023 vizyonunu gerçekleştirebilir, 2053 ve 2071 nesillerine güçlü, sorunlarını çözmüş lider bir ülke bırakabiliriz. Bizim en büyük hayalimiz budur.

Bu duygularla başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi sonsuz şükran duygularıyla anıyor, tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.”

 

GTSO BAŞKANI İSMAİL AKÇAY

"Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal, silah arkadaşları, Yüce Türk milletimiz ve  milletimizin istiklali için mücadele eden şehit ve gazilerimizin tarihte eşine az rastlanır bir destanla kurmuş olduğu   Türkiye Cumhuriyeti, kurulduğu ilk günden itibaren  emin adımlarla geleceğe yürümektedir. Üstün bir özveri ve vatan sevgisi ile kurulan Cumhuriyetimizin sağladığı barış ve huzur ortamı sayesinde ülkemiz, eğitimden sağlığa, sanayiden, altyapıya, siyasetten ekonomiye her alanda önemli atılımlar gerçekleştirmiştir.  Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu andan itibaren olduğu gibi bundan sonra da önünde uzanan aydınlık yolda medeniyet değerlerinden aldığı ilham ve benimsediği evrensel ilkelerle uygar dünyanın gelişmiş bir üyesi olmayı sürdürecektir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimizin Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yıl dönümünü kutluyor, ülkemiz için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi ise  şükran ve minnetle  anıyorum."

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Cumhuriyet, Bayramı, mesajları,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
13
11
0
1
4
5
2
Beşiktaş
13
10
0
1
4
5
3
Konyaspor
11
7
0
2
3
5
4
Hatayspor
10
11
1
1
3
5
5
Fatih Karagümrük
10
11
1
1
3
5
6
Fenerbahçe
10
6
1
1
3
5
7
Altay
9
10
2
0
3
5
8
Alanyaspor
9
4
2
0
3
5
9
Galatasaray
8
8
1
2
2
5
10
Kayserispor
7
5
2
1
2
5
11
Yeni Malatyaspor
6
7
3
0
2
5
12
Göztepe
5
6
2
2
1
5
13
Gaziantep FK
5
5
2
2
1
5
14
Kasımpaşa
5
5
2
2
1
5
15
Adana Demirspor
5
5
2
2
1
5
16
Antalyaspor
4
6
3
1
1
5
17
Sivasspor
3
5
2
3
0
5
18
Başakşehir FK
3
4
4
0
1
5
19
Çaykur Rizespor
1
3
4
1
0
5
20
Giresunspor
1
0
4
1
0
5
Özlü Sözler
Öldükten sonra yaşamak isterseniz, kalıcı bir eser bırakınız.


HZ.ALİ (R.A)
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı