Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 18:37
 
Kadir Gecesi mesajları
GÜNDEM Haberi


VALİ KAMURAN TAŞBİLEK

Rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan mübarek Ramazan ayının son günlerine yaklaşmanın hüznünü taşırken, Kadir Gecesi'ne erişmenin heyecan ve coşkusunu tüm Müslümanlar olarak hep birlikte yaşıyoruz.

Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerim'de, “Kadir gecesi, bin aydan hayırlıdır.” mealindeki ayetle, bu gecenin esenlik dolu olduğuna işaret edilmektedir. Hiç şüphesiz bu mübarek gece, kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyamızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için bizlere eşsiz bir imkân ve fırsat sunmaktadır.

Dua ve tövbelerin kabul edildiği bu müstesna gecenin, Yüce Allah’ın rahmeti ve mağfiretine nail olmak için önemli bir fırsat olarak değerlendirileceği düşüncesiyle, başta Gümüşhaneli hemşehrilerimiz olmak üzere tüm milletimizin ve İslam âleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tüm insanlığa mutluluk, sağlık ve huzur getirmesini temenni ediyorum."

MİLLETVEKİLLERİ HACI OSMAN AKGÜL, CİHAN PEKTAŞ

“Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken; Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in nazil olmaya başladığı, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesine ulaşmanın huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz. 

Rabbimizin bizlere sunduğu eşsiz nimetlerinden biri olan bu mübarek gece; kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyamızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için bizlere eşsiz bir imkân sunmaktadır. Kadir Gecesinin getirdiği esenlik ve selametin; bütün yurdumuzu, aziz milletimizi, gönül coğrafyamızı, İslam Alemi’ni ve bütün insanlığı çepeçevre kuşatmasını; yeryüzünde barış ve huzura vesile olmasını temenni ediyoruz. 

Milletimizin ve değerli hemşehrilerimizin bu kutlu gecenin bereketli ikliminden azami derecede istifade edeceğine olan inancımızla; bütün İslam Alemi’nin Kadir Gecesi'ni tebrik ediyor, Yüce Mevla'dan huzur içerisinde hepimizi mübarek Ramazan Bayramı'na da eriştirmesini diliyoruz.”
 

BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN

“Bir kez daha idrak etmekle şerefleneceğimiz Kadir Gecesi’nin tüm hemşerilerime ve İslam âlemine huzur, barış ve esenlikler getirmesini diliyorum.

Barışın, kardeşliğin ve güzelliğin öğütlendiği; dostluğun, merhametin ve muhabbetin övüldüğü; ayrılığın, nifakın, dargınlığın ve küslüğün reddedildiği bu gece herkes için ilahi bir nimettir. Başı rahmet, ortası mağfiret sonu azaptan kurtuluş olarak bilinen Ramazan Ayı’nın son günlerini idrak etmekteyiz. Bu yıl dünyada ve ülkemizde baş gösteren covid-19 virüsü nedeniyle diken üstünde durduğumuz bu Mübarek Günde sağlığımız için evimizde durarak dualarımızı okuyacağız. 19 Mayıs Salı Gününü 20 Mayıs Çarşamba Gününe Bağlayan Kadir Gecesi sema kapılarının sonuna kadar açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu bir gecedir. Dargınlıklara ve kırgınlıklara son vermek, nefretin yerine sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hâkim kılmak için bu gece insanlara önemli fırsatlar sunmaktadır.

Tüm Müslüman Âleminin ve Hemşerilerimin Mübarek Kadir Gecesi’ni en içten dileklerimle tebrik eder, ülkemize ve tüm insanlığa barış, sağlık ve esenlikler getirmesi temennisiyle, saygılar sunarım” 


REKTÖR PROF.DR. HALİL İBRAHİM ZEYBEK

“Hak ile batılı birbirinden kesin hatlarla ayıran ve biz Müslümanları ışığıyla aydınlatan Kur’an-ı Kerim’in yeryüzüne indirildiği gün olan mübarek Kadir Gecesi’ni idrak etmenin coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Dünya ve ülke olarak Covid 19 denilen salgın bir hastalığın pençesinde olduğumuz zorlu ve sıkıntılı bir sürecin içinden geçiyoruz. İşte adı geçen bu olumsuzluklar ve zorluklar bizlere birlik,  beraberlik, sağduyu ve kardeşliğe ihtiyacımız olduğunu açıkça göstermektedir. Kadir Gecesi bizler için bir kurtuluş, belirtilen insani duyguların öne çıkması için bir vesiledir. Müslümanlar olarak bu mübarek geceyi kendimize fırsat bilmeli, çokça dua ve tövbe etmeliyiz. Hiç şüphesiz bu mübarek Kadir Gecesi, kalplerimizin kötülüklerden arınması ve manevi huzurumuzun artması için bizlere eşsiz bir imkân ve fırsat sunmaktadır. Aziz milletimizin bu eşsiz fırsatın bilincinde olarak, bu gecenin feyiz ve bereketinden en iyi biçimde yararlanacağına inanıyorum.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle birlikte sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiğinin müjdelendiği bu gecenin Gümüşhane halkımız ve üniversitemiz personeli başta olmak üzere ülkemize, milletimize ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Edilen güzel duaların kabul edilmesini temenni ediyorum.”

 

İL EMNİYET MÜDÜRÜ ÖMER FARUK KARATAŞ

“Kutsal Kitabımız Kuran-ı Kerim’in Yüce Allah tarafından Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’e (S.A.V) vahyedilmeye başlandığı  ve Ramazan-ı Şerif ayı içerisinde bulunan  bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesinin Müslüman alemi adına sağlık, huzur, barış, birlik ve beraberlik getirmesini Yüce Allah’tan niyaz eder, kainatın yaratıcısı ve alemlerin rabbi Yüce Allah’ın tüm dualarımızı kabul etmesini diler, güzel vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ile  yad eder, tüm Müslüman aleminin Kadir Gecesini kutlarım.”

AK PARTİ İL BAŞKANI AV. CELALETTİN KÖSE

“Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayının sonlarına yaklaşılırken, bu manevi havayı bin aydan daha hayırlı yapan Kadir Gecesine ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.

İnsanları engin düşünmeye ve değerlendirmeye yönlendiren bu gecenin, her zaman ve her mekânda muhtaç olduğumuz birlik ve beraberliğimize katkı sağlayacağına, toplumu toplum yapan özelliklerin başında sayılabilecek olan saygı ve sevginin bu gecede gönüllerde hayat bulacağına inanmaktayız. Kadir Gecesi feyiz ve bereketi bin aydan daha hayırlı olan bir gecedir. Pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, manevi haz ve coşkunun doruğa ulaştığı Ramazan ayının son günlerine yaklaşmanın hüznünü taşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesine kavuşmanın da sevincini yaşıyoruz. Arınma ve bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek gün ve gecelerde ibadetlerimizde, ahlaki yaşantımızda istikrar ve istikametin önemli olduğu bilinmeli, bugünü her gün yasamaya gayret etmeliyiz.

Kırgınlık, dargınlık, kin ve nefretin yerine, sevgiyi, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği egemen kılarak ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatmalıyız. Birlik ve beraberliğe, kardeşlik ve dayanışmaya en çok muhtaç olduğumuz bu günlerde mübarek gün ve gecelerin önemini daha iyi idrak ederek, bu mübarek gecede, bu güzel vatanda birlikte yaşadığımız bütün kardeşlerimizi, felaketlerle boğuşan yakın ve uzak çevremizdeki tüm insanlar için sevginin, barışın ve huzurun olması en büyük dileğimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Gümüşhaneli hemşehrilerimizin ve İslam âleminin mübarek Kadir Gecesini tebrik ediyor ve bu gecenin, insanlığın barış, huzur ve saadetine, bütün müminlerin de affına vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”
 

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ALİ ATEŞ

"Bin aydan daha hayırlı olduğu yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de müjdelenen mübarek Kadir Gecesi’ne kavuşmuş bulunmaktayız, Manevi lütuf ve bereket kapılarının ardına kadar açık olduğu bu müstesna ve muazzez Gece’nin, yolumuzu ve ruhumuzu hidayet ışığıyla buluşturması en büyük dileğimdir.
 
Rahmet, mağfiret ve kurtuluş ayı olan mübarek Ramazan ayının içinde dualarla karşıladığımız Kadir Gecesi hepimiz açısından vazgeçilmez önem ve değerdedir, Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim bu kutlu Gece’de inmeye başlamış ve yeryüzü böylelikle ilahi nimet ve nurla taltif edilmiştir.
 
Bundan dolayıdır ki, Kadir Gecesi esenlik, huzur ve müjdelerle dolu manevi bir zamanın adı ve mesajıdır, Bu itibarla umutsuzluğa, bezginliğe ve karamsarlığa tüm kapılar sürgülü ve tüm gönüller mesafelidir.
 
Ancak bu hikmet dolu kutsal günleri ve geceleri yaşadığımız şu günlerde, Türk-İslam âleminin üzerinde dolaşan musibetler, kanlı tezgâhlar ve insanlıkla izah edilemeyecek mezalimler hepimizi derinden yaralamaktadır, Bilhassa İslam coğrafyasının içinde bocaladığı istikrarsızlık döngüsü ve kaos ortamı gerçekten de kaygı verici bir boyuta ulaşmıştır.
 
Dünyanın her tarafı Müslümanların çektiği ıstıraplara, yüz yüze kaldıkları zorbalıklara sahne olmaktadır Doğu Türkistan’ın Uygur Özerk Bölgesi’nde son günlerde iyice artan baskılar ve vahşilikler de bunlardan birisidir.
 
Müslüman Uygur Türklerinin oruç tutmalarını engellemek amacıyla uygulanan şiddet ve yasaklamalar insanlığın hiçbir değeriyle uzaktan yakından bağdaşmamaktadır.
 
Bu itibarla Türk-İslam âleminde yeni bir nefese, yeni bir dayanışmaya, yeni bir heyecana ve yeniden bir dirilişe fazlasıyla ihtiyaç bulunmaktadır.
 
Temennim mübarek Kadir Gecesi’nin bunun için bir eşik ve vesile olmasıdır.
Barışın, kardeşliğin ve güzelliğin öğütlendiği; dostluğun, merhametin ve muhabbetin övüldüğü; ayrılığın, nifakın, dargınlığın ve küslüğün reddedildiği kutlu dinimizin buyruklarında ihtiyacımız olan manevi tılsımın varlığı hepimiz için ilahi nimettir.
 
Bu ihsana bütünüyle nüfuz ederek bin yıllık kardeşliğin kuvvetleneceğini, Türk milletinin kendi kültür ve inanç köklerinden aldığı destekle belini doğrultabileceğini canı gönülden biliyor ve inanıyorum.
 
Bu düşüncelerle aziz milletimizin ve Türk-İslam âleminin mübarek Kadir Gecesi’ni içtenlikle kutluyor, aşkla kaldırılan ellerin ve adanmışlıkla çarpan kalplerin eşliğinde yapılan duaların kabul görmesini içtenlikle niyaz ediyorum."

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kadir, Gecesi, mesajları,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
13
11
0
1
4
5
2
Beşiktaş
13
10
0
1
4
5
3
Konyaspor
11
7
0
2
3
5
4
Hatayspor
10
11
1
1
3
5
5
Fatih Karagümrük
10
11
1
1
3
5
6
Fenerbahçe
10
6
1
1
3
5
7
Altay
9
10
2
0
3
5
8
Alanyaspor
9
4
2
0
3
5
9
Galatasaray
8
8
1
2
2
5
10
Kayserispor
7
5
2
1
2
5
11
Yeni Malatyaspor
6
7
3
0
2
5
12
Göztepe
5
6
2
2
1
5
13
Gaziantep FK
5
5
2
2
1
5
14
Kasımpaşa
5
5
2
2
1
5
15
Adana Demirspor
5
5
2
2
1
5
16
Antalyaspor
4
6
3
1
1
5
17
Sivasspor
3
5
2
3
0
5
18
Başakşehir FK
3
4
4
0
1
5
19
Çaykur Rizespor
1
3
4
1
0
5
20
Giresunspor
1
0
4
1
0
5
Özlü Sözler
Su ateşe galiptir, ancak bir kaba girerse ateş o suyu kaynatır, yok eder…


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı