Haber Detayı
25 Mayıs 2022 - Çarşamba 12:31
 
Özgün: Bizimle dalga geçiyorlar
Yeniden Refah Partisi Gümüşhane Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Özgün, hastane yolunun mülk sahibi tarafından kapatılmasını ve ardından AK Partili siyasilerin devreye girmesiyle gece yarısı açılmasını değerlendirdi.
GÜMÜŞHANE Haberi


Konuyla ilgili yaptığı açıklamada bilimsel veriler görmezden gelinerek kişiye özel yapılan uygulamalar sonucu gelinen noktanın ortada olduğunu kaydeden Özgün, “Gümüşhane Devlet Hastanesi yolunun gündüz kapatılması, siyasilerin araya girmesiyle birlikte gece yarısı açılması, rant ve ikbal çekişmelerinin sonucudur. Yaşananları ilimizi yönetenlerin beceriksizliği olarak tanımlamak bile iyi niyetli bir yaklaşımdır. Yer sahibi daha fazla rant için, siyasiler ise mevki makam için girdikleri çekişme nedeniyle bizlerle adeta dalga geçmektedirler” dedi.

 

“Hastane kişilerin inisiyatiflerine bağlı kılınmıştır”

Hastane ile ilgili yer tespitinden bugüne kadar her aşamayı dikkatle takip ettiğini kaydeden İlçe Başkanı Hüseyin Özgün, “İlk günden beri yapılan hatalar ile Gümüşhane ölçeğinde devasa olarak nitelendirilebilecek, gurur duyulabilecek bir yatırım değersiz kılınmıştır. Devletimizin milyonlarca lirası heba edilmiştir. Dört hastane parası ile bir hastane yapılmış, o da kişilerin inisiyatiflerine bağlı kılınmıştır. Sonuç olarak ortaya, nasıl çözüme kavuşturacaklarını bilemedikleri koskoca bir sorunlar yumağı çıkmıştır” diye konuştu. 

 

“Heyelan riski olan bölgeye imar izni verilir mi?”

Hastanenin yapıldığı bölgenin sorunlu olması nedeniyle milyonlarca liralık heyelan önleme çalışması yapıldığını hatırlatan Başkan Özgün, “Hastanenin arka tarafında bulunan alandan yer yer 50 metre derinliğe ulaşılarak 450 bin metreküp hafriyat boşaltılmıştır. Yine, hastanenin önü, arkası ve yan tarafı olmak üzere 3 ayrı noktaya zeminden 37 metreden başlayarak 52 metre derinliğe kadar ulaşan 380 metrelik diyafram duvar inşa edilmiştir. Hal böyleyken ve henüz bu sıkıntıların bilinmediği 2007 yılında, çeşitli endişeler nedeniyle Kent Parkı olarak ilan edilen araziye imar izni vermenin mantığını anlamakta zorluk çekiyoruz. Bu izin hangi bilimsel veriye, hangi incelemelere dayanılarak veriliyor? İzinle birlikte gerçekleştirilecek yapılaşmanın hastane için yapılan heyelan önleme çalışmasına etkisi ne olacak? Hafriyat boşaltılarak baskının azaltılması öngörülürken, imar izni ile artacak yük tehlike arz etmeyecek mi? Üstü heyelan riski taşıyan bölgenin altı bu risk kapsamı dışında mı?” şeklindeki soruların cevaplandırılması gerektiğini savundu.

“Alemdar yolu daha güvenli bir seçenek”

Şahısların arazisinden geçmekte olan yolun kapatılması seçeneğinin değerlendirilmesi gerektiğini, bu noktada Alemdar yolunun iyileştirme yapılarak hizmete sokulabileceğini belirten Özgün, “Mecbur değilsiniz. Geç kalmış da değilsiniz. Alternatifler her zaman için mevcut. Yeter ki kamu yararını gözetmek gibi bir hedefiniz olsun. Yeşil alan olarak belirlenmiş, hali hazırdaki sahiplerinin de imara açılmamış şekliyle satın aldıkları araziyi bırakın olduğu gibi kalsın. Siyasi kararlar değil, bilimsel veriler ışığında daha sağlıklı, daha doğru kararlar alabilirsiniz” diye konuştu. 

“Ahlaklı, ehliyetli, liyakatli bireylere ihtiyaç var” 

Yeniden Refah Partisi Gümüşhane Teşkilatı olarak başından itibaren karar verme noktasında olanların bu durumun sorumlusu olduğuna inandıklarını dile getiren Özgün, “Yanlı ve yanlış tercihlerin sorumluları hesap vermediği sürece bu ve benzer olaylar yaşanmaya devam edecektir. Maalesef ki ehliyet ve liyakat sahibi olmanın dahi yeterli olmadığı bir süreç yaşanmaktadır. Artık, başta ahlak olmak üzere, ehliyet ve liyakat sahibi bireylerin karar mekanizmalarının başına gelmesi gerekmektedir” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Özgün:, Bizimle, dalga, geçiyorlar,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Giresunspor
0
0
0
0
0
0
2
Ümraniyespor
0
0
0
0
0
0
3
Trabzonspor
0
0
0
0
0
0
4
Sivasspor
0
0
0
0
0
0
5
MKE Ankaragücü
0
0
0
0
0
0
6
Konyaspor
0
0
0
0
0
0
7
Kayserispor
0
0
0
0
0
0
8
Kasımpaşa
0
0
0
0
0
0
9
İstanbulspor
0
0
0
0
0
0
10
Hatayspor
0
0
0
0
0
0
11
Adana Demirspor
0
0
0
0
0
0
12
Gaziantep FK
0
0
0
0
0
0
13
Galatasaray
0
0
0
0
0
0
14
Fenerbahçe
0
0
0
0
0
0
15
Fatih Karagümrük
0
0
0
0
0
0
16
Beşiktaş
0
0
0
0
0
0
17
Başakşehir FK
0
0
0
0
0
0
18
Antalyaspor
0
0
0
0
0
0
19
Alanyaspor
0
0
0
0
0
0
Özlü Sözler
Hamı pişiremezsen bari, pişmişi ham etme…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı