Haber Detayı
09 Kasım 2017 - Perşembe 09:30
 
10 Kasım Mesajları
GÜMÜŞHANE Haberi


VALİ OKAY MEMİŞ

“Cumhuriyetimizin kurucusu büyük asker ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 79. yılında rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.
 
Aziz Milletimizin, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verdiği var olma ve yeniden yükselme mücadelesinin muhteşem destanı olan Kurtuluş Savaşı’yla ortaya koyduğu ebediyete kadar hür ve bağımsız yaşama iradesi, Cumhuriyet’in ilanıyla pekişmiş ve perçinlenmiştir.
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, saygın bir lider ve komutan olarak, Cumhuriyetimizi bu toprakların tüm renklerini kaynaştırarak inşa etmiş, milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başarmıştır. Kısa bir süre önce Cumhuriyetin 94. yıldönümünü iftiharla kutlayan milletimiz, aynı inançla istikrar içinde güçlenmekte, büyümekte ve demokrasinin standartlarını her geçen gün yükseltmektedir.
 
Bugün, çağdaş, demokratik, laik karakteri ve güçlü ekonomisiyle bölgesinde ve dünyada saygın bir ülke konumunda bulunan Türkiye Cumhuriyeti, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve düşünceleri ışığında, uygarlık yarışında aynı azim ve kararlılıkla yoluna devam etmektedir. 
 
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bir kez daha şükran ve rahmetle anıyorum.”

 

MİLLETVEKİLLERİ HACI OSMAN AKGÜL, CİHAN PEKTAŞ

 

“Türk milleti, tarihin her döneminde insanlığa büyük değerler kazandırmış, ismini altın harflerle yazdırmış ve tarihe yön verme başarısını göstermekle birlikte büyük devlet adamları yetiştirmiştir. Bunlardan birisi de Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür.

1919'da Samsun'a çıkarak başlattığı İstiklal Harbi'ni, 1923'te Ankara'da Cumhuriyeti kurarak, aziz milletimizin de desteğiyle zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, adını tarihe nakşettirmiş kahraman bir asker, büyük bir devlet adamıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hatırasına sahip çıkmak; istiklalimize, istikbalimize, vatanımıza, bayrağımıza, Cumhuriyet'e ve ülkemizin bin yıllık medeniyet birikimine, Kurtuluş Savaşı ruhuyla sahip çıkmayı gerektirir. Ülkemiz son 14 yılda hayata geçirdiği reformlarla, devleti milletle kucaklaştıran politikalarıyla, bunu en iyi biçimde ispatlamıştır. 

Kahraman milletimiz de 15 Temmuz ihaneti karşısındaki güçlü duruşuyla ülkemizin bu kazanımlarını canı pahasına muhafaza edeceğini tüm dünyaya net bir şekilde ilan etmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 79. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle yâd ediyoruz.”


 

BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. 

Başkan Çimen, Atatürk'ün bu ülkenin ve milletimizin ortak değerlerinden biri olduğunu belirterek, "1919'da Samsun'a çıkarak başlattığı İstiklal Harbimizi, 1923'te Ankara'da Cumhuriyeti kurarak zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal, adını tarihe nakşettirmiş kahraman bir asker, büyük bir devlet adamıdır. Cumhuriyetimizin kurucusu ve milli mücadelemizin önderi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 79. yılında şükran ve saygıyla yad ediyoruz" dedi. 

Atatürk'ün, tarihe ve insanlığa örnek olduğunu ifade eden Başkan Çimen, mesajında şunları kaydetti:

"Türk ve dünya tarihinde derin izler bırakan bir liderin aramızdan ayrılışı da milletimiz için büyük bir kayıp olmuştur. Ancak 10 Kasım'ları bir matem, bir yas günü olarak görmüyoruz. Bizler 10 Kasım'ları, onun fikirlerine ve gösterdiği hedeflere ulaşmak için daha çok çalışmamız ve her zamanki gibi bir ve beraber olmamız gereken bir gün olarak gördük. Milletçe, Türkiye Cumhuriyetini çağdaş dünyanın güçlü bir devleti olarak O'nun işaret ettiği muasır medeniyet seviyesine ulaştırmanın azim ve kararlılığını yüreğimizde taşıyoruz. Türkiye, Atatürk'ün gösterdiği hedefler doğrultusunda ilerlemesini kararlılıkla sürdürmeye davam ediyor. Aziz milletimizin 15 Temmuz'da ortaya koyduğu kutlu mücadele bunun en büyük göstergesidir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, Türkiye'nin istikrar ve güven içinde büyümesi, demokrasimizin standartlarının yükselmesi ve Gazi Mustafa Kemal'in 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyetimizin güçlenmesi için yılmadan, yorulmadan çalışmayı sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikalinin 79'uncu yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, dava ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını bir kez daha şükran ve rahmetle anıyorum."

 

GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. HALİL İBRAHİM ZEYBEK

“Bugün; çağdaş, demokratik, laik karakteri ve küresel iktisadi yapısıyla bölgesinde ve dünyada saygın bir ülke konumunda bulunan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, aramızdan ayrılışının 79’uncu yıldönümü. Kendisini saygı, minnet, rahmet ve özlemle andığımızı belirtmek isterim. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, önderlik ettiği İstiklal Mücadelesiyle hem vatanın kurtarılmasını sağlamış hem de kurduğu Cumhuriyetle, Türk Milleti’nin kendi devletinin sahibi olmasını ve özgüveni yüksek bir Millet olarak yücelmesinin yolunu açmıştır. Böylelikle Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesine ulaştırma meşalesini biz Türk Milleti’ne emanet etmiştir. Hayatını milletimize adayan, en zor şartlar da bile eşine az rastlanır başarılara imza atan Ulu Önder Atatürk, milletimizin onurlu yürüyüşünde en büyük rehberi olmuştur. O, üstün niteliklere sahip bir komutan ve lider, dahi bir devlet adamı, büyük bir fikir insanı olarak insanlık tarihine ismini altın harflerle yazdırmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği ve bilimin aydınlattığı yolda gelişmesini sürdürmüş; tarihi ve kültürel değerleriyle, kahraman ordusuyla, dünya devletleri arasında hak ettiği yeri almıştır. O’nun ilke ve düşünceleri ışığında Türkiye Cumhuriyeti, medeniyet yarışında tam bağımsız bir Türkiye için aynı azim ve kararlılıkla yoluna devam edecektir. Türkiye’nin istikrar ve güven içinde büyümesi, demokrasimizin standartlarının yükselmesi ve Ulu Önder Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyetimizin güçlenmesi için bu yolda yılmadan, yorulmadan çalışmayı sürdüreceğiz. 

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarına, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve tüm ecdadımızı şükranla anıyorum.”
 

CHP İL BAŞKANI BEDRİ AĞAÇ

“Bugün; ulusal varlığımızın ve beraberliğimizin en anlamlı dayanağı olan laik ve sosyal hukuk devletinin; darbelere, diktaya ve her türlü vesayete karşı; özgürlükçü demokrasinin temeli olan Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devrimci, ulu önderimiz, ezeli ve ebedi ve Başkomutanımız Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk'ü; aramızdan ayrılışının 79'uncu yılında bir kez daha; saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyoruz. 

1683’te başlayan Osmanlı Devleti’nin geri çekilişini ve felaketle sonuçlanan toprak kaybını, 1921’de Sakarya Meydan Muharebesi’nde durduran; Harp Tarihinin büyük Strateji ustası ve Başkomutanıdır Atatürk.

Yolculuklar vardır, bitti sanılan yerde tekrar başlar. Atatürk’ün; 1918’de Hatay ve Adana’da başlayıp, Samsun’a, Erzurum’a, Sivas’a çıkan ve sonra Ankara’ya, İzmir’e ulaşan yolculuğu böyle bir yolculuktu. Bu yolculukta hep engellerle boğuştu, yaşadığı koşullarda ve atmosferde kendisinin ve milletinin kaderini; kendi dehası, vizyonu ve eşsiz öngörüsü  ile ilmek ilmek dokudu. 

Atatürk; 11 yıl aralıksız savaşmış, varını yoğunu bu savaşlarda kaybetmiş, savaş yorgunu, yıkık bir toplumla emperyalizmi yenen; yarı bağımlı, geri kalmış, bir biat toplumundan; çağdaş bir ulus devlet ve özgür bireyler yaratan, Emperyalizme karşı verdiği bağımsızlık ve çağdaşlaşma mücadelesiyle; mazlum milletlerin kurtuluş reçetesini yüzyılın başında açıklayan eşsiz bir liderdir. 

Atatürk; öldüğünde cebinden çıkan 95 kuruşun dışında nakit bir kuruşu bile olmayan, 1933’te ve 1937’de malı mülkü ne varsa milletine bağışlayan, Mücadelesi, sadece kendi ulusunun değil, tüm ezilmiş milletlerin kaderine damgasını vuran ve gerçekleştirdiği mucize devrimle, yaşadığı çağa yön veren, Dünyanın saygı duyduğu, ülkesinin ve milletinin itibarını en üst düzeye çıkaran bir liderdir. Bugün 2021’de milli araç yapacağız diyenler; unutmayın ki Atatürk; 1936’da kendi uçağını yapan ve bunu Avrupa ülkelerine ihraç edebilen bir ülkenin lideriydi.

Büyük Atatürk, andolsun ki; son kalenin mensubu olan bizler, milletimizle birlikte; emanetin olan laik ve demokratik cumhuriyeti son nefesimize kadar koruyacak, fikirlerinin, devrimlerinin ve eserlerinin yorulmaz takipçisi olacak, mirasın olan akıl ve bilimin yol göstericiliğinde; gösterdiğin hedefe yılmadan yürüyecek ve ülkemizi; emperyalist planlara, milletimizi; hilafet özlemcilerinin gaflet, dalalet ve ihanetine asla kurban etmeyeceğiz.”

Kaynak: (GG) - gümüşhane.gen.tr Editör:
 
Etiketler: 10, Kasım, Mesajları,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
19
0
2
1
6
9
2
Başakşehir
18
0
1
3
5
9
3
Kasımpaşa
18
0
3
0
6
9
4
Beşiktaş
15
0
1
3
4
8
5
Trabzonspor
13
0
3
1
4
8
6
Antalyaspor
13
0
3
1
4
8
7
Alanyaspor
12
0
4
0
4
8
8
Göztepe
12
0
4
0
4
8
9
Yeni Malatyaspor
12
0
2
3
3
8
10
Konyaspor
12
0
2
3
3
8
11
Ankaragücü
10
0
4
1
3
8
12
Sivasspor
10
0
3
4
2
9
13
Fenerbahçe
9
0
4
3
2
9
14
Kayserispor
9
0
4
3
2
9
15
Bursaspor
9
0
2
6
1
9
16
Çaykur Rizespor
7
0
3
4
1
8
17
Bb Erzurumspor
5
0
5
2
1
8
18
Akhisar Bld. Spor
5
0
6
2
1
9
Özlü Sözler
Güzelliği sevdiği kadar, erdemi de seven bir insanı daha görmedim.


Konfüçyus
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı