Türkiye İstatistik Kurumu'na Göre Gümüşhane İnsanı 'Mutsuz'

Yaşam 27.05.2024 - 15:16, Güncelleme: 27.05.2024 - 15:23 3085+ kez okundu.
 

Türkiye İstatistik Kurumu'na Göre Gümüşhane İnsanı 'Mutsuz'

Türkiye İstatistik Kurumu Türkiye’nin en mutsuz illerini belirledi. İşte mutsuz illerin yer aldığı araştırmanın ilgi çekici sonuçları.
Yaşam Memnuniyet Araştırması, önceki senelerde olduğu gibi bu yıl da TÜİK tarafından yapıldı ve sonuçlar açıklandı.  Türkiye’nin en mutsuz şehirleri belli oldu. Sonuçlar bu illerde yaşayan mutsuz insanların şehir nüfusuna oranı hesaplanarak belirlendi. Gümüşhane'nin listenin başında yer alması ise dikkat çekti. İşte TÜİK verilerine göre Türkiye’nin en mutsuz illeri... GÜMÜŞHANE Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Gümüşhane’de mutsuz insanların il nüfusuna oranı yüzde 7,68 olarak açıklandı. Türkiye’nin en mutsuz onuncu ili olarak belirlenen Gümüşhane 144.544 nüfusa sahip. DİYARBAKIR Diyarbakır’da bulunan mutsuz insanların il nüfusuna oranı yüzde 24,75. Araştırma verilerinde göre Diyarbakır, Türkiye’nin en mutsuz ili olarak iki yıl üst üste listenin başında. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Diyarbakır’ın nüfusu 1.804.880. Halkın mutsuzluğunun nedenleri arasında geçim sıkıntısı ve nüfus artışı olduğu söyleniyor. ANTALYA Doğal güzellikleri ve muhteşem deniziyle göz bebeğimiz olan Antalya’da mutsuz insanların il nüfusuna oranı yüzde 11,7. Böylece Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Antalya, 2.688.004 nüfusla en mutsuz ikinci il oldu. TRABZON Karadeniz'in incisi şehri Trabzon’da mutsuz insanların il nüfusuna oranı yüzde 11,19 olarak açıklandı. En mutsuz üçüncü il olan Trabzon’un nüfusuysa 818.023. İZMİR Türkiye’nin en kalabalık üçüncü şehri olan İzmir’de mutsuz insanların il nüfusuna oranı yüzde 10,65. İzmir, sahip olduğu 4.462.056 nüfusla en mutsuz iller listesinde dördüncü sırada. ANKARA Türkiye’nin Başkenti Ankara’da mutsuz insanların il nüfusuna oranı yüzde 9,95. Türkiye’nin en kalabalık ikinci şehri olan Ankara’nın nüfusu 5.782.285. Beyaz yakalı şehrimiz neden mutsuz dersiniz? SAMSUN Ankara'nın bir sıra altında yer alan Samsun’da mutsuz insanların il nüfusuna oranı yüzde 9,72 olarak açıklandı. Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Samsun’un nüfusu 1.368.488. İSTANBUL Türkiye’nin en kalabalık ili İstanbul’da mutsuz insanların il nüfusuna oranı yüzde 9,12. Marmara Bölgesi’nde yer alan İstanbul, 15.907.951 nüfusa sahip. Mega kentin yüksek nüfus, sürekli göç alımı ve ulaşım sorunlarıyla başı dertte olabilir mi? ÇORUM Çorum’da mutsuz insanların il nüfusuna oranı yüzde 9,1. İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan Çorum, sahip olduğu 524.130 nüfusla en mutsuz sekizinci il. ORDU Yaylalar, şelaleler, tarihî kent dokusu... Saymakla bitmeyen güzelliklere sahip Ordu’da mutsuz insanların il nüfusuna oranı yüzde 8,75. Doğu Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Ordu, 763.190 nüfusa sahip.
Türkiye İstatistik Kurumu Türkiye’nin en mutsuz illerini belirledi. İşte mutsuz illerin yer aldığı araştırmanın ilgi çekici sonuçları.

Yaşam Memnuniyet Araştırması, önceki senelerde olduğu gibi bu yıl da TÜİK tarafından yapıldı ve sonuçlar açıklandı.  Türkiye’nin en mutsuz şehirleri belli oldu. Sonuçlar bu illerde yaşayan mutsuz insanların şehir nüfusuna oranı hesaplanarak belirlendi. Gümüşhane'nin listenin başında yer alması ise dikkat çekti. İşte TÜİK verilerine göre Türkiye’nin en mutsuz illeri...

GÜMÜŞHANE

Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Gümüşhane’de mutsuz insanların il nüfusuna oranı yüzde 7,68 olarak açıklandı. Türkiye’nin en mutsuz onuncu ili olarak belirlenen Gümüşhane 144.544 nüfusa sahip.

DİYARBAKIR

Diyarbakır’da bulunan mutsuz insanların il nüfusuna oranı yüzde 24,75. Araştırma verilerinde göre Diyarbakır, Türkiye’nin en mutsuz ili olarak iki yıl üst üste listenin başında. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Diyarbakır’ın nüfusu 1.804.880. Halkın mutsuzluğunun nedenleri arasında geçim sıkıntısı ve nüfus artışı olduğu söyleniyor.

ANTALYA

Doğal güzellikleri ve muhteşem deniziyle göz bebeğimiz olan Antalya’da mutsuz insanların il nüfusuna oranı yüzde 11,7. Böylece Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Antalya, 2.688.004 nüfusla en mutsuz ikinci il oldu.

TRABZON

Karadeniz'in incisi şehri Trabzon’da mutsuz insanların il nüfusuna oranı yüzde 11,19 olarak açıklandı. En mutsuz üçüncü il olan Trabzon’un nüfusuysa 818.023.

İZMİR

Türkiye’nin en kalabalık üçüncü şehri olan İzmir’de mutsuz insanların il nüfusuna oranı yüzde 10,65. İzmir, sahip olduğu 4.462.056 nüfusla en mutsuz iller listesinde dördüncü sırada.

ANKARA

Türkiye’nin Başkenti Ankara’da mutsuz insanların il nüfusuna oranı yüzde 9,95. Türkiye’nin en kalabalık ikinci şehri olan Ankara’nın nüfusu 5.782.285. Beyaz yakalı şehrimiz neden mutsuz dersiniz?

SAMSUN

Ankara'nın bir sıra altında yer alan Samsun’da mutsuz insanların il nüfusuna oranı yüzde 9,72 olarak açıklandı. Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Samsun’un nüfusu 1.368.488.

İSTANBUL

Türkiye’nin en kalabalık ili İstanbul’da mutsuz insanların il nüfusuna oranı yüzde 9,12. Marmara Bölgesi’nde yer alan İstanbul, 15.907.951 nüfusa sahip. Mega kentin yüksek nüfus, sürekli göç alımı ve ulaşım sorunlarıyla başı dertte olabilir mi?

ÇORUM

Çorum’da mutsuz insanların il nüfusuna oranı yüzde 9,1. İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan Çorum, sahip olduğu 524.130 nüfusla en mutsuz sekizinci il.

ORDU

Yaylalar, şelaleler, tarihî kent dokusu... Saymakla bitmeyen güzelliklere sahip Ordu’da mutsuz insanların il nüfusuna oranı yüzde 8,75. Doğu Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Ordu, 763.190 nüfusa sahip.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberkelkit.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.